28.06.2018

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi kolejna edycja „Anielskiego Lata”. Inicjatywa, która organizowana jest od 2010 roku, skierowana jest dla dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, niewyjeżdżających na letni wypoczynek poza miasto.

Akcja potrwa od 2 lipca do 31 sierpnia.

W tym roku wakacyjną akcją zostaną objęte dzieci zarówno z Katowic – Załęża, jak i z Chorzowa – Batorego, Chorzowa – Centrum oraz z Sosnowca – Juliusza, gdzie nasze stowarzyszenie prowadzi placówki wsparcia dziennego.

W tym roku „Anielskie Lato” nawiązuje do tematyki podróży po całym świecie. W jego trakcie będziemy „odwiedzać” różne kontynenty i kraje, poznawać ich zwyczaje, tradycje, jeść pyszne potrawy oraz aktywnie spędzać czas. Dzięki wsparciu firmy BPSC zorganizujemy także wyjazdy w ciekawe miejsca. Ponadto w planach mamy organizację pikników dla lokalnej społeczności. Uczestnicy zajęć organizowanych przez Anioły będą mieli okazję poznać przez kolejne wakacyjne tygodnie takie kraje jak: Japonia, Włochy, Meksyk, Polska, Francja, Czechy oraz Rosja.

Zostań naszym wolontariuszem

  • Masz trochę wolnego czasu, pomysł, a może pasję, którą chciałbyś się podzielić? Zostań wolontariuszem „Anielskiego Lata”!

 

Ci, którzy zdecydują się zaangażować, będą mieli okazję pomóc w przygotowywaniu i pomocy w prowadzeniu zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych; w opiece nad dziećmi podczas wyjść i wycieczek poza dzielnicę; w przygotowywaniu posiłków, poczęstunku dla podopiecznych; w informowaniu społeczności lokalnej o planowanych atrakcjach (m.in. wieszanie plakatów, roznoszenie ulotek w czasie dyżurów ulicznych, kontakt z instytucjami na Załężu, etc.); przy promocji i w kwestiach technicznych związanych z organizacją Anielskiego Lata (m.in. fotografowanie, archiwizowanie list obecności, etc.).

Liczymy także na własną inicjatywę i pomysły. Zapraszamy i zachęcamy do takiej formy włączenia się w działalność na rzecz dzieci i młodzieży ze śląskich i zagłębiowskich dzielnic. To może być świetna, wakacyjna przygoda! Poszukujemy wolontariuszy od 13 roku życia. Nasze stowarzyszenie w trakcie „Anielskiego Lata” umożliwia studentom i studentkom studiów kierunkowych realizację praktyk. Daj nam znać, jakie zajęcia w ramach jakiego tygodnia mógłbyś poprowadzić.

Aktualności

Kontakt

Katowice:

Agnieszka
tel. 32 250 90 10

Chorzów Batory:

Kinga
tel. 731 900 267

Sosnowiec Juliusz:

Helena
tel. 575 323 444

Chorzów Centrum:

Żaneta – lipiec
tel. 503 759 019

Julita – sierpień
tel. 501 897 837