09.07.2018

Hola amigos! Witamy w hiszpańskim tygodniu Anielskiego Lata 2018!
Tym razem zabierzemy Was w podróż po słonecznej Hiszpanii! Poznacie magię jej kuchnii oraz tradycji i popularnych sportów!

Dołączcie do nas w dniach 9 – 13 lipca by bawić i uczyć się z Aniołami! W tym roku czekamy na Was w aż 4 lokalizacjach: Katowicach, Chorzowie Centrum, Chorzowie Batorym oraz Sosnowcu!

 

„Anielskie Lato” to wakacyjna akcja, którą organizujemy od 2010 roku. Tegoroczna akcja, organizowana pod hasłem „Nie tylko palcem po mapie”, to dwa miesiące wypełnione po brzegi zajęciami z różnych dziedzin, dzięki którym żadne dziecko – nawet to pozostające w domu – nie będzie się nudzić.

– W tym roku Anielskie Lato będzie nawiązywało do tematyki podróży po całym świecie, będziemy „odwiedzać” różne kontynenty oraz kraje, poznawać ich zwyczaje, tradycje, jeść pyszne potrawy oraz aktywnie spędzać czas. Dzięki wsparciu firmy BPSC zorganizujemy także wyjazdy w ciekawe miejsca. Ponadto w planach mamy organizację pikników dla lokalnej społeczności – mówi Helena Ząbczyńska, koordynatorka ds. wolontariatu Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Uczestnicy zajęć organizowanych przez Anioły będą mieli okazję poznać przez kolejne wakacyjne tygodnie takie kraje jak: Japonia, Hiszpania, Meksyk, Polska, Francja, Czechy oraz Rosja.

W związku z rozpoczęciem akcji „Anielskie Lato” cały czas szukamy wolontariuszy, którzy pomogą w uatrakcyjnieniu czasu dla dzieci i młodzieży ze śląskich i zagłębiowskich dzielnic.

– Poszukujemy wolontariuszy od 13 roku życia. To świetna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem. Umożliwiamy, także studentom i studentkom studiów kierunkowych realizację praktyk podczas naszej akcji – mówi Helena Ząbczyńska.

Akcję „Anielsko lato” oprócz BPSC wspierają samorządy Katowic, Chorzowa oraz Sosnowca. Zajęcia odbywają się w wybranych godzinach i są otwarte. Na wycieczki i wyjścia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zobacz szczegółowy progam. Pobierz