Zostań korepetytorem

Zaangażowanie to najpiękniejsza rzecz, którą można dać drugiej osobie! Ty także możesz zrobić coś dobrego i pomóc dzieciom w kryzysie edukacyjnym nadrobić szkolne zaległości. Pandemia i związane z nią ograniczenia sprawiły, że dotychczas prowadzone każdego dnia „odrabianki” – w ramach nieprzerwanej opieki w placówkach z dziećmi – przestały wystarczać… Wdrażamy „Pocovidowy Program Edukacyjny” – regularne, codzienne zajęcia dodatkowe dla dzieci, czyli indywidualne korepetycje.

Pomóż nadrobić dzieciom zaległości i powrócić do systematycznej nauki. To bardzo ważne – nasi podopieczni wymagają szczególnej uwagi, a ich potrzeby są ogromne. Wiele młodszych dzieci przestało pisać, liczyć, czytać, a starsze mają kłopoty z matematyką, fizyką, chemią czy językiem angielskim.

Kogo szukamy?

Pandemia to trudny czas dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Dzięki wytężonej pracy i zaangażowaniu wychowawców wszystkie dzieci i młodzież przeszły do kolejnej klasy. Jednak mimo to do placówek powróciły z wieloma problemami emocjonalnymi i edukacyjnymi. Źle znoszą porażki – ogromnie ważna jest cierpliwość, życzliwość i ogromne pokłady empatii, ale i wymagania wobec dzieci, tak by na nowo przyzwyczaić je do systematycznej pracy.

„Pocovidowy Program Edukacyjny” jest dodatkowym intensywnym programem wspierającym edukację naszych podopiecznych opartym na indywidualnych korepetycjach. Obecnie prowadzimy kampanię służącą pozyskaniu funduszy oraz korepetytorów do programu – dowiedz się więcej.

Jeśli chcesz się zaangażować i pomóc dzieciom w tym szczególnym czasie, dołącz do grona Anielskich Korepetytorów. Wsparciem musimy objąć 70 dzieci – każde z nich potrzebuje od 1 do 3 godzin korepetycji w tygodniu.

Ciągłość pomocy w tych działaniach jest ogromnie ważna – tylko regularne, cotygodniowe wsparcie w edukacji pozwoli dzieciom nadrobić zaległości i skupić się na systematycznej nauce. Ponadto wraz z dziećmi będziecie potrzebować trochę czasu, by się lepiej poznać i wzajemnie sobie zaufać.

Jakie są założenia współpracy w programie?

  • Zaangażowanie korepetytora na min. 3 miesiące,
  • Możesz zaangażować się na dowolną liczbę godzin i objąć wsparciem dowolną liczbę dzieci – 1 dziecko to min. od 1 do 3 godzin tygodniowo,
  • 3 lokalizacje – Katowice-Załęże, Chorzów-Batory, Sosnowiec-Juliusz*,
  • Zajęcia odbywają się w dni robocze, w godzinach popołudniowych między 13:00 a 19:00*,
  • Możliwe formy współpracy – wolontariat lub symbolicznie odpłatnie*,

Zgłaszam się

* do uzgodnienia indywidualnie z każdym korepetytorem

Kontakt

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, napisz na:
korepetycje@anioly24.pl