Anielska Akademia Wolontariatu

Staramy się, aby nasi podopieczni podobnie jak ich rówieśnicy, mieli okazję rozwijać swoje pasje, talenty, a także poznawać świat. Podkreślamy jednocześnie rolę współpracy i pomagania innym. Nasze cele – przy nieocenionym wsparciu partnerów i przyjaciół stowarzyszenia – realizujemy m.in. poprzez program „Akademia wolontariatu”, który finansowany jest m.in. dzięki 1,5% podatku, który co roku przekazuje nam wielu podatników.

Idea

Od zaangażowania wolontariuszy w pomoc dzieciom i rodzinom zaczęła się cała historia Domu Aniołów Stróżów. Przez wszystkie lata stawiamy na wolontariat, bo poza fachową profesjonalną pomocą i terapią stałego personelu, pomoc osób, które mając różne pasje, umiejętności i wiedzę, poświęcają swój czas i serce jest dla nas i naszych podopiecznych bezcenna!

Formy

Prowadzimy akademię wolontariatu dla wszystkich chętnych oraz program szkoleń i staży dla studentów kierunków społecznych śląskich uczelni, w których działa ponad 300 wolontariuszy rocznie. W ramach akademii działają uczniowie, studenci, seniorzy, pracownicy różnych sektorów i branż, a także – co dla nas niezwykle ważne – nasi najstarsi podopieczni dzieląc się z młodszymi tym, czego się nauczyli w Aniołach.

Obecnie działania wolontariackie prowadzimy w ramach projektu Anielski Wolontariat, o którym więcej możesz dowiedzieć się tutaj.

Zgłoś się

Chcesz pomóc nam w pracy z dziećmi lub rodzinami, w organizowanych przez nas wydarzeniach i akcjach społecznych, a może w pracach związanych z działalnością naszego biura czy marketingiem?

Dział Wolontariatu:

kom.: 570 106 870

Angelika Dunat, wolontariat, e-mail: anielskiwolontariat@anioly24.pl
profil FB: Koordynator Anielskiego Wolontariatu

Odwiedź zakładkę „Zostań wolontariuszem” i dołącz do nas.