Zostań wolontariuszem

Zaangażowanie to najpiękniejsza rzecz, którą można dać drugiej osobie. Możesz zrobić coś naprawdę dobrego. Nam wciąż brakuje rąk do pracy – może Ty szukasz miejsca, w którym będziesz naprawdę potrzebny? Można nam pomóc na wiele sposobów.

Chcesz pomóc nam w pracy z dziećmi lub rodzinami, w organizowanych przez nas wydarzeniach i akcjach społecznych, a może w pracach związanych z działalnością naszego biura czy marketingiem? Szukamy właśnie Ciebie!

Kogo szukamy?

Los innych osób nie jest Ci obojętny i chcesz pomóc? Szukasz możliwości rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia? Chciałbyś od kuchni poznać prężnie działającą organizację pozarządową? A może masz pasję, wiedzę i chcesz się nią podzielić? Podejmij wyzwanie! Zostań wolontariuszem w Domu Aniołów Stróżów!

  • WOLONTARIUSZ „PRAKTYKANT” – spędza dzień w grupie świetlicowej, przedszkolnej lub klubowej, pomagając wychowawcom w codziennej pracy. Możliwość wolontariatu od poniedziałku do piątku między godz. 8.00 a 19.30. W ramach tej formy wolontariatu umożliwiamy realizowanie praktyk studenckich.
  • WOLONTARIUSZ „KOREPETYTOR” – pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości szkolnych. Wolontariat możliwy od poniedziałku do piątku między godz. 17.00 a 19.30.
  • WOLONTARIUSZ „PASJONAT” – dzieli się z dziećmi swoją pasją podczas prowadzenia zajęć, np. plastycznych, muzycznych, tanecznych, sportowych, teatralnych, itp. Możliwość prowadzenia zajęć z dziećmi w różnym wieku (od 5-ciu do 18-tego roku życia), a także z dorosłymi.
  • WOLONTARIUSZ „DO ZADAŃ SPECJALNYCH” – pomaga na przykład przy: przygotowywaniu posiłków, towarzyszeniu konkretnym dzieciom w zajęciach poza Aniołami, drobnych naprawach, przeprowadzkach, remontach, transporcie sprzętów, prowadzeniu stoisk z atrakcjami dla dzieci podczas pikników i festynów dla społeczności lokalnej, pieczeniu ciast i pierniczków, wykonywaniu ozdób świątecznych na kiermasze charytatywne, przygotowywaniu dzieci do występów (makijaż, czesanie fryzur) i innych zadaniach specjalnych… Możliwość wolontariatu zarówno systematycznego, jak i akcyjnego.
  • WOLONTARIUSZ W DZIALE ADMINISTRACJI – pomaga, zajmując się działaniami na rzecz dzieci i młodzieży bardziej „od kuchni”, tj. formalnościami dotyczącymi realizowanych projektów czy drobnymi pracami biurowymi. Możliwość wolontariatu zarówno systematycznego (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura, tj. 8.30-16.30), jak i akcyjnego (terminy i godziny ustalamy indywidualnie).
  • WOLONTARIUSZ W DZIALE PROMOCJI I FUNDRAISINGU – włącza się w organizowanie i prowadzenie akcji charytatywnych i kampanii promocyjnych Stowarzyszenia (m.in. akcja „Uskrzydlamy”, Kampania 1%), bierze udział w zbiórkach publicznych, obsłudze kiermaszów świątecznych, przygotowywaniu i dystrybuowaniu materiałów promocyjno-informacyjnych, itp. Możliwość wolontariatu zarówno systematycznego (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura, tj. 8.30-16.30), jak i akcyjnego (terminy i godziny ustalamy indywidualnie).
  • WOLONTARIUSZ „EKSPERT” – czyli specjalista, który wspomaga pracę biura Stowarzyszenia, wychowawców w Placówkach dla dzieci i młodzieży oraz asystentów w Centrum Wspierania Rodzin. Zapraszamy m.in. prawników, osoby znające dobrze ustawę o pomocy społecznej, lekarzy, logopedów, itp. specjalistów mających trochę wolnego czasu.

Kontakt

Dział Wolontariatu:

kom.: 570 106 870

Angelika Dunat, wolontariat, e-mail: anielskiwolontariat@anioly24.pl
profil FB: Koordynator Anielskiego Wolontariatu

Wolontariat umożliwiamy w placówkach Stowarzyszenia w Katowicach – Załężu, Chorzowie – Batorym i Sosnowcu – Juliuszu oraz w siedzibie Stowarzyszenia w Katowicach – Centrum. 

Formularz zgłoszeniowy