Dla każdego

"Ludzie bowiem to anioły bez skrzydeł i to jest właśnie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie"

- aby skrzydeł dla potrzebujących dzieci i ich rodzin dodać jak najwięcej potrzebujemy wsparcia dla ludzi dobrej woli. Pomóc można nam na kilka sposobów. M. in. wpłacając darowiznę, zostając Mecenatem, organizując zbiórkę pieniędzy lub rzeczy, czy angażując się jako wolontariusz.

Wpłać darowiznę

Czy wiesz, że gdy 15 osób wpłaci po 50 zł, to zapewnią miesięczną pomoc dla 1 dziecka? Żeby Anioły mogły stróżować potrzebują wsparcia ludzi dobrej woli. 750 zł, czyli kwota potrzebna na miesięczną opiekę jednego dziecka, wyrównuje szanse i daje możliwości, których maluch nigdy by bez niej nie dostał. 750 zł realnie zmienia świat!

Wspomóc możesz nas za pomocą Formularza imoje

lub wpłacając środki na nasze konto:

ING Bank Śląski S.A. 36 1050 1214 1000 0022 4957 0207,
Kod BIC/SWIFT: INGBPLPW

Zostań mecenasem

Mecenat to bazująca na idei „adopcji serca” lub „mecenatu sztuki” forma stałej pomocy dzieciom. Dla konkretnego dziecka to szansa na stałość o raz przewidywalność wsparcia w jego rozwoju i zmianie. Dla Mecenasa to możliwość bardziej spersonalizowanej, zindywidualizowanej pomocy. Mecenas wie na co przeznaczane są je go darowizny, minimum jeden raz w roku uczestniczy w spotkaniu Mecenasów z dziećmi oraz otrzymuje kartki świąteczne i wakacyjne od podopiecznych wspieranej przez niego grupy. Mecenas otrzymuje również Certyfikat przystąpienia do programu Mecenatu.

Zorganizuj zbiórkę

Zbiórka pieniędzy lub rzeczy to kolejna forma wsparcia działalności Aniołów. Zbiórkę możesz zorganizować wśród swoich bliski, przyjaciół czy znajomych z pracy. Na przykład przy okazji wyjątkowego wydarzenia w Twoim życiu lub rozpoczęcia roku szkolnego. Wśród rzeczy, jakie potrzebujemy, są m.in . sprzęty domowe, wyposażenia wnętrz, artykuły biurowe, dydaktyczne, środków czystości, kosmetyki, artykuły spożywcze, czy leki. Niezależnie od tego, w jakiej formie będziesz chciał nam pomóc, prosimy o wcześniejszy kontakt z biurem stowarzyszenia pod nr tel. 32 251 75 33 lub e-mail: anioly@anioly24.pl

Zorganizuj wydarzenie

Charytatywne warsztaty kulinarne, piłkarki turniej, a może koncert – to tylko kilka wybranych wydarzeń, które możesz zorganizować na rzecz Aniołów. Dzięki w ten sposób pozyskanym środkom nasze stowarzyszenie będzie mogło realizować swoje cele statutowe. Niezależnie od wydarzenia, prosimy o wcześniejszy kontakt z biurem stowarzyszenia pod nr tel. 32/2517 533 lub e-mail: anioly@anioly24.pl, aby ustalić wszystkie szczegóły i zakres naszego wsparcia.

Zamiast kwiatów

Ślub, imieniny, czy urodziny to jedne z najważniejszych momentów w życiu. To także świetna okazja, aby wesprzeć naszych podopiecznych. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy, że zamiast kwiatów goście wrzucą pieniądze do Aniołowej puszki lub przeleją darowiznę na konto Stowarzyszenia. Kwiaty więdną, a pomoc dzieciom to inwestycja na całe ich życie.

Sklepik charytatywny

Jak sprawić przyjemność sobie, swoim bliskim, partnerom biznesowym, a jednocześnie pomóc Aniołom? To bardzo proste. Wystarczy kupić produkt w jednym z trzech serwisów:

  • FaniMani.pl to pierwszy w Polsce serwis, który umożliwia wspieranie organizacji społecznych przy okazji zakupów online. Wśród ponad 4,5 tys. organizacji, które można wesprzeć w ten sposób jest także Dom Aniołów Stróżów. Więcej przeczytasz tutaj.
  • Anioły można wspomóc także poprzez zakup produktów w sklepiku stowarzyszenia online.
  • lub na Allegro Charytatywni, gdzie można nabyć wyjątkowe produkty podarowane przez naszych przyjaciół lub wykonane przez nasze dzieciaki.

Zostań wolontariuszem

Od zaangażowania wolontariuszy w pomoc dzieciom i rodzinom zaczęła się cała historia Domu Aniołów Stróżów. Przez wszystkie lata stawiamy na wolontariat, bo poza fachową profesjonalną pomocą i terapią stałego personelu, pomoc osób które mając różne pasje, umiejętności i wiedzę poświęcają swój czas i serce jest dla nas i naszych podopiecznych bezcenna! Prowadzimy program szkoleń i staży dla studentów kierunków społecznych śląskich uczelni oraz akademię wolontariatu, w której działa ponad 150 wolontariuszy rocznie. Chcesz pomóc nam w pracy z dziećmi lub rodzinami, w organizowanych przez nas wydarzeniach i akcjach społecznych, a może w pracach związanych z działalnością naszego biura czy marketingiem?

Skontaktuj się z nami:
anielskiwolontariat@anioly24.pl.

Przekaż 1,5% podatku

W Polsce mamy do czynienia z ulgami limitowanymi, nielimitowanymi oraz możliwością przekazania 1,5 proc. podatku. W przypadku ulgi limitowanej darczyńca może odpisać 6 proc. darowizny od PIT lub 10 proc. od CIT. Nieco inaczej jest w przypadku ulg nielimitowanych, gdzie filantrop może odliczyć nawet 100 proc. osiągniętego dochodu. Przykładem są darowizny dokonane na rzecz działalności charytatywno-opiekuńczej. Są one wyłączone z podstawy opodatkowania darczyńców podatkiem dochodowym i podatkiem wyrównawczym. Przekaż swój 1,5 procent podatku, aby nam pomóc. Wpisz KRS 0000009221.