Są dzieci, które
po pandemii

przestały liczyć, czytać i pisać…

Pilnie potrzebują dodatkowych lekcji
Pomóż im! Przekaż darowiznę.

Ufunduj korepetycje

Jednorazowo
Miesięcznie

Wybierz kwotę

Wspieram >

Są dzieci, które
po pandemii

przestały liczyć, czytać i pisać…

Pilnie potrzebują dodatkowych lekcji
Pomóż im! Przekaż darowiznę.

O problemie

9-letnia Ania przestała liczyć i trudność sprawia jej nawet najprostsze dodawanie. 10-letni Tomek zapomniał, jak wyglądają litery alfabetu i pisze jedynie drukowanymi, choć z wieloma błędami. 9-letnia Asia nie potrafi przeczytać żadnego zdania, a nastoletni Krzyś zapomniał tabliczki mnożenia

Dzieci z wykluczonych społecznie środowisk na Śląsku i w Zagłębiu, podopieczni Domu Aniołów Stróżów od zawsze mają trudności ze szkolną adaptacją, nauką i odrabianiem zadań. A pandemia i odosobnienie, zdalne zajęcia, brak fizycznej obecności nauczycieli i opiekunów tylko to pogłębiły…

Młodsze dzieci przestały czytać i pisać, starsze mają trudności z poprawną pisownią i matematyką oraz innymi przedmiotami. Ciężko im utrzymać koncentrację, zasypiają na lekcjach, a jeszcze gorzej znoszą szkolne porażki. Mają ogromne zaległości, których nie nadrobią samodzielnie. Potrzebują indywidualnych korepetycji i powrotu do systematycznej nauki.

Każde z 70 dzieci pilnie potrzebuje minimum 1-3 godzin dodatkowych zajęć tygodniowo, co w sumie daje co najmniej 500-600 godzin indywidualnych zajęć miesięcznie!

Pocovidowy Program Edukacyjny

Pożegnaliśmy wakacje i wkroczyliśmy w nowy rok szkolny – niezwykle ważny i niełatwy czas dla naszych dzieci i młodzieży, które zmagają się z ogromem zaległości i braków.

Ogromne zaległości w nauce połączone z kłopotami ze skupieniem się sprawiły, że „odrabianki” z dziećmi – pomoc w odrabianiu lekcji w ramach codziennej opieki w placówkach – przestały wystarczać…

Wdrażamy „Pocovidowy Program Edukacyjny” – tak, by każde dziecko, które tego potrzebuje, objąć kilkoma godzinami tygodniowo indywidualnej nauki – korepetycji prowadzonych przez specjalistów, na który właśnie zbieramy fundusze. Program obejmuje:

  • Indywidualne korepetycje – 1 do 3 godzin tygodniowo dla każdego dziecka,
  • Codzienne odrabianie zadań domowych – indywidualnie i w małych grupach,
  • Konsultacje i ustalanie harmonogramu nadrabiania zaległości dzieci z ich nauczycielami,
  • Zapewnienie dzieciom niezbędnych artykułów dydaktycznych i przyborów szkolnych.

W sumie co najmniej 500-600 godzin indywidualnych korepetycji miesięcznie oraz wiele godzin odrabiania zadań domowych w małych grupach. To pierwszy na tak szeroką skalę zaprojektowany program edukacyjny, w prawie 30-letniej historii Aniołów.

Po stronie naszych wychowawców pozostaje bardzo ważne zadanie – motywować dzieci do nauki, wspierać we frustracjach, współpracować z korepetytorami, by jak najlepiej służyli podopiecznym. Wspólnym wysiłkiem damy dzieciom wiedzę i kompetencje, których bardzo potrzebują. I których sami – bez nas – nie osiągną… Pomóż i daj dzieciom szansę na nadrobienie zaległości i przejście do kolejnej klasy!

Chcę ufundować korepetycje >

Nr konta: ING Bank Śląski S.A. 40 1050 1214 1000 0090 8136 2973

Jak możesz pomóc?

  • Dołóż swoją cegiełkę i sfinansuj indywidualne zajęcia dodatkowe dla potrzebujących dzieci. Koszt jednej godziny zajęć to 25 zł, pakietu na tydzień – 75 zł, a miesięczne wsparcie to koszt 300 zł.

Chcę ufundować korepetycje >

Nr konta: ING Bank Śląski S.A. 40 1050 1214 1000 0090 8136 2973

  • Jeśli chcesz zaangażować się w pomoc dzieciom w nauce, wypełnij formularz aplikacyjny i dołącz do naszego zespołu.

Chcę zostać korepetytorem >

Kontakt

Chcesz więcej wiedzieć, jak możesz pomóc?
fundraiser@anioly24.pl

Kontakt dla mediów:
Monika Bajka,
tel.: 501 747 787
e-mail: mbajka75@gmail.com

Chcesz zostać korepetytorem? Napisz na:
korepetycje@anioly24.pl

Nr konta: ING Bank Śląski S.A. 40 1050 1214 1000 0090 8136 2973

Partnerzy

https://anioly24.pl/wp-content/uploads/2021/10/ursa-logo.jpg