13.07.2018

Attenzione! W poniedziałek, 16 lipca, rozpoczyna się Tydzień Włoski Anielskiego Lata. Ponownie przygotowaliśmy całą masę atrakcji. Nie zabraknie okazji do poznania włoskich ciekawostek, kultury i i sztuki. Tydzień Włoski to oczywiście również kuchnia. Będzie także aktywnie i możliwość spróbowania swoich sił w dyscyplinach, z których słynie Italia. W piątek, na zakończenie tygodnia, tradycyjnie już odbędzie się wyjście niespodzianka. Szczegółowy program można znaleźć tutaj. 
Przypomnijmy. „Anielskie Lato” to wakacyjna akcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizowana przez Dom Aniołów Stróżów od 2010 roku. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem „Nie tylko palcem po mapie”, to dwa miesiące wypełnione po brzegi zajęciami z różnych dziedzin (od sportów, przez zajęcia kulinarne, edukacyjne, a na wycieczkach i wyjazdach w ciekawe miejsca oraz piknikach dla społeczności lokalnej kończąc), dzięki którym żadne dziecko – nawet to pozostające w domu – nie  będzie się nudzić. W tym roku wakacyjną akcją zostały objęte dzieci zarówno z Katowic – Załęża, jak i z Chorzowa – Batorego, Chorzowa – Centrum oraz z Sosnowca – Juliusza, gdzie prowadzi placówki wsparcia dziennego.

Akcję „Anielsko lato” wspierają firma BPSC, a także samorządy Katowic, Chorzowa oraz Sosnowca. Zajęcia odbywają się w wybranych godzinach i są otwarte. Na wycieczki i wyjścia obowiązują wcześniejsze zapisy.