05.08.2018

Knedliki, bajkowy Krecik, legendarny Vaclav Havel, ale także opatentowanie… cukru w kostkach – to mniej i bardziej znane symbole oraz fakty dotyczące Czech. Nasi południowi sąsiedzi będę bohaterem kolejnego tygodnia Anielskiego Lata, który trwa od 6 do 10 sierpnia. Inicjatywa Domu Aniołów Stróżów odbywa się we wszystkich miejscach, gdzie działają placówki prowadzone przez stowarzyszenie. Wśród nich są Katowice–Załęże, Chorzów–Batory, Chorzów-Centrum oraz Sosnowiec-Juliusz. Większość zajęć jest otwarta dla wszystkich. 
Tydzień Czeski, podobniej jak poprzednie,jest pełen atrakcji. Nie zabraknie więc quizów i zagadek, zabaw, zajęć plastycznych i sportowych, wycieczek, czeskiej kuchni, czy bajek, wśród których jest nie tylko Krecik. Organizatorzy wspólnie z partnerami ze Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Poddańczy, w ramach projektu „MIASTO BEZ OGRÓDEK- Luftujemy Bramy, Portretujemy Dzielnice”,  przygotowali także warsztaty aktorskie. Tydzień tradycyjnie zakończy wyjście niespodzianka, dla najbardziej aktywnych uczestników projektu. Szczegółowy program znajduje się w załączonych materiałach, do publikacji których zachęcamy!

Ze szczegółowym programem można zapoznać się tutaj.

Przypomnijmy. „Anielskie Lato” to wakacyjna akcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowana przez Dom Aniołów Stróżów od 2010 roku. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem „Nie tylko palcem po mapie”, to dwa miesiące wypełnione po brzegi zajęciami z różnych dziedzin (od sportów, przez zajęcia kulinarne, edukacyjne, a na wycieczkach i wyjazdach w ciekawe miejsca oraz piknikach dla społeczności lokalnej kończąc), dzięki którym żadne dziecko – nawet to pozostające w domu – nie  będzie się nudzić.

Akcję „Anielsko lato” wspierają firma BPSC, a także samorządy Katowic, Chorzowa oraz Sosnowca. Zajęcia odbywają się w wybranych godzinach i są otwarte. Na wycieczki i wyjścia obowiązują wcześniejsze zapisy.