24.09.2018

W sobotę, 22 września, w katowickim Rondzie Sztuki 30-te urodziny świętowała firma BPSC – nasi przyjaciele, którzy wspierają Anioły regularnie. Była to także okazja do zaprezentowania mapy 30 miejsc, które podczas minionego lata odwiedzili nasi podopieczni w ramach Anielskiego Lata. BPSC był jednym z partnerów akcji.

W ramach wydarzenia odbyły się ponadto warsztaty „Porozmawiajmy przy stole” z udziałem 20 podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Animatorami warsztatów byli artyści, pracownicy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, mający doświadczenie w zakresie arteterapii jak również w prowadzeniu warsztatów artystycznych, studenci kierunku Arteterapia oraz tutorzy. Tego dnia wsparli nas także wolontariusze z Zespołu Szkół Prywatnych w Katowicach, a także Zespołu Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa w Katowicach. Dziękujemy!

Uczestnicy wydarzenia mieli dodatkowo okazję zobaczyć wystawę „Kiedy matematyk spotyka artystę…”, przygotowaną z okazji 30-lecia współpracy BPSC z ASP w Katowicach. Ekspozycję podsumowującą realizację idei wsparcia młodej sztuki, a jednocześnie upamiętniająca zarówno postać artysty Tomasza Struka jak i zmarłego w tym roku współzałożyciela BPSC Ignacego Miedzińskiego.

Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć tutaj.