26.06.2024

W Domu Aniołów Stróżów w dużej mierze polegamy na wolontariuszach. Licząc od ubiegłego września, do wsparcia naszych Aniołków zgłosiło się ich 236-ciu. Zgłębiając się dalej, 50 osób regularnie poświęcało swój czas dla dobra dzieci bezpośrednio na zajęciach edukacyjnych i animacjach, a pośrednio przy organizacji eventów charytatywnych aż 133, na dodatek 53 dobre serca wybrały i to, i to. Co ciekawe, aż 63 wolontariuszy jest w wieku szkolnym, to naprawdę piękne, że ktoś ich zaraził bakcylem na pomaganie już w tak młodym wieku.

Bez nich nie dalibyśmy rady, a Dom Aniołów Stróżów na pewno straciłby na wartości. A tak, wszyscy wspólnie rozwijamy się, sprawiamy, że anielskie imprezy są coraz większe, dzięki czemu stać nas na więcej. Bo kiedy na takim „Biegnij dla Aniołów” pracuje nawet setka osób w czerwonych koszulkach, ludzie to widzą i często sami chcą dołączyć do naszego Domu w ten czy inny sposób, tak żeby dzieciaczkom żyło się lepiej.

Kolejny zastrzyk zapewniły koła wolontariatu, które do pomocy wysłały do nas aż 73 uczniów z:

  • II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej,
  • III LO im. Adama Mickiewicza,
  • III LO im. Stefana Batorego,
  • XIV LO im. Henryka Sucharskiego,
  • XV LO im. Rtm Witolda Pileckiego,
  • Zespołu Szkół Prywatnych w Katowicach – Prywatnego LO im. Melchiora Wańkowicza.

Licealiści wspierali nie tylko akcje, ale również udzielali indywidualnych korepetycji, pomagając podopiecznym przygotować się do sprawdzianu, czy pokazując jak zorganizować sobie czas na naukę. Pomoc edukacyjna jest filarem Domu Aniołów Stróżów. Wychodzimy z założenia, że lepiej dać dziecku wędkę niż rybkę.

Dlatego zaplanowaliśmy małą integrację przy kiełbaskach w Anielskim Ogrodzie Klimatycznym, tak żeby spędzić czas ze sobą i pogadać „na luzie”. Jednak, przede wszystkim, chcieliśmy tym gestem powiedzieć w imieniu każdego podopiecznego – dziękuję.

Poniżej kilka zdjęć, a resztę znajdziecie w Galerii.

Spotkanie integracyjne wolontariuszy a także ich zaangażowanie w wydarzenia akcyjne obyło się w ramach projektu „Anielski Wolontariat”, finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.