20.08.2020

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od jednego z najważniejszych wydarzeń biznesowych w Europie Centralnej.  Dzięki wsparciu i zaufaniu Grupy PTWP Dom Aniołów Stróżów znów będzie obecny na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach! Udział w tym wydarzeniu dla nas okazja do zaprezentowania działalności, a także nawiązania kontaktów, które przekładają się na nowe możliwości wsparcia naszych podopiecznych.

Podobnie, jak w latach poprzednich, przygotowaliśmy dla gości formy aktywności, dzięki której będzie można się dobrze bawić, a także wspomóc naszych podopiecznych. Nasi partnerzy strategiczni, czyli Tauron Polska Energia S.A. oraz Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zapowiedzieli przekazanie na rzecz podopiecznych Domu Aniołów Stróżów 40 000 zł. Warunek jest jeden: „wykręcenie” na rowerku przez gości energii, która wprawi w ruch elektryczne samochody. Każde 19 okrążeń wokół symbolicznej autostrady to 50 zł na remont i utrzymanie Domu Aniołów Stróżów w Katowicach – Załężu. To działania niezbędne do tego, abyśmy mogli kontynuować pomoc na co najmniej dotychczasowym poziomie i być wsparciem dla wykluczonych dzieci z pohutniczych i pogórniczych dzielnic biedy Śląska i Zagłębia.

Przypominamy. Każdego dnia nasze placówki – w Katowicach Załężu, Chorzowie Batorym oraz Sosnowcu Juliuszu – odwiedza ponad 130 dzieci. W ciągu roku pod nasze skrzydła trafia niemal 700 podopiecznych. Dzieci, dla których Dom Aniołów Stróżów jest nie tylko ostoją i bezpiecznym miejscem na ziemi, ale dla wielu drugim domem przez duże „D”.

Tylko dzięki wsparciu partnerów prywatnych i publicznych oraz darczyńców indywidualnych każdego dnia wyrównujemy szanse i pomagamy dzieciom odmienić ich los. Pod naszymi skrzydłami uczą się, rozwijają swoje talenty, nawiązują i pielęgnują przyjaźnie, otrzymują dobre wzorce. Nie potrafimy sobie wyobrazić sytuacji, że pewnego dnia nasz Dom mógłby po prostu zniknąć. Żeby funkcjonować, potrzebujemy pieniędzy. Pozyskane w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego środki w całości zostaną przeznaczone na codzienną pomoc dzieciom oraz na remont Domu Aniołów Stróżów w katowickim Załężu tak, by przed zimą zabezpieczyć dach i okna przed zalaniami i tym samym zapewnić, że ten drugi – a nieraz i pierwszy – Dom dla biednych dzieci, każdego dnia służył Im, dając schronienie i oparcie.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, tegoroczna odsłona Kongresu odbędzie się zarówno w dotychczasowej formie (w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach) jak i online. Serdecznie zapraszamy do rejestracji.

Partnerzy Główni: Tauron Polska Energia S.A. | Stalexport Autostrada Małopolska S.A.
Partnerzy: Grupa PTWP S.A. | MGM EXPO | IMAGO Public Relations | Poszetka