16.03.2020

Misją Domu Aniołów Stróżów jest towarzyszenie ludziom w trudnych sytuacjach. Epidemia koronawirusa i wprowadzone z tego powodu ograniczenia nie zmieniły tego stanu rzeczy. Niezwłocznie po ogłoszeniu decyzji o konieczności zamknięcia placówek, rozpoczęliśmy działania, których celem było uruchomienie zdalnego programu wsparcia. W efekcie nasza praca w całości przeniosła się do internetu, gdzie nasi pedagodzy i psycholodzy przygotowali specjalną ofertę codziennych zajęć, uruchomiliśmy także telefoniczną linię wsparcia, dzięki czemu jesteśmy w stałym kontakcie z rodzinami, udzielając im pomocy w tym wyjątkowym czasie, a także inspirując, jak mogą go zagospodarować.

Od poniedziałku do piątku od godz. 12.00 do godz. 16.00
#zostanzaniolamiwdomu, bo #pomagamyonline 

W ramach zajęć nie brakuje codziennych rozmów z podopiecznymi, odrabiania lekcji, różnego rodzaju zadań w formie #wyzwańdnia, grania, oglądania filmów, czy gotowania. Do kontaktu wykorzystywane są popularne komunikatory, część materiałów przesyłanych jest do podopiecznych w formie wideo. Do akcji angażują się także przyjaciele Domu Aniołów Stróżów. Dzięki temu w ostatnim czasie obserwujący Dom Aniołów Stróżów na Facebooku oraz Instagramie mieli okazję m.in. gotować z aktorką Alżbetą Lenską, autorką książek i propagatorką zdrowego stylu życia Moniką Mrozowską, czy ćwiczyć z aktorem Rafałem Cieszyńskim.  W czasie spotkań online nie brakuje także profilaktyki koronawirusa.

Każdy dzień ma swój motyw przewodni. I tak: 

 • Poniedziałek – Anielscy Artyści mali wzrostem, ale wielcy talentem (wirtualne zajęcia plastyczne),
 • Wtorek – Anielska Fabryka Naukowców (uczymy się zdalnie),
 • Środa – Misja Kuchnia i Pyszne Przysmaki (prawie na żywo),
 • Czwartek – Trenujemy Anielską Moc, bo Ruch to zdrowie (nawet online),  
 • Piątek – Chodź na szpilta. Wspólne granie na wideo ekranie. 

Aktualności

Media

Pliki do pobrania

Plakat #pomagamyonline

Pobierz

Partnerzy

"Tauronkowa Przedszkolandia"

Evens Foundation

Amazon

Kontakt

W związku z obecną sytuacją Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów podjął decyzję o zawieszeniu funkcjonowania placówek w okresie od 16 marca 2020 roku do odwołania.

W tym okresie prosimy o kontakt telefoniczny oraz e-mail:

 • Biuro: tel. 32 2517 533 lub e-mail anioly@anioly24.pl
 • Katowice – Załęże: tel.  32 2517 533 lub e-mail katowice.zaleze@anioly24.pl
 • Chorzów Batory: tel. 731900267 lub e-mail ahanusiak@anioly24.pl
 • Sosnowiec Juliusz:  tel. 575 323 444 lub e-mail: sosnowiec.juliusz@anioly24.pl
 • Poradnia Rodzinna: tel. 731 900 261 lub e-mail: poradniarodzinna@anioly24.pl
 • Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów: tel. 501 747 787, e-mail: mbajka@anioly24.pl.