10.05.2024

Przedszkolaki z Domu Aniołów Stróżów są już gotowe do Biegu – za nimi trening w Parku Kościuszki w Katowicach. Maluchy ćwiczyły pod czujnym okiem Darka Dudka, trenera i ambasadora 5. Charytatywnego Biegu BIEGNIJ DLA ANIOŁÓW!, który tak podsumował to wyjątkowe spotkanie:

Miejsce naszej rozgrzewki nie jest przypadkowe, bo to tutaj przy pomniku Tadeusza Kościuszki, już wkrótce startować będą zawodnicy. Gorąco zachęcam wszystkich ludzi o dobrych sercach do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Biegniemy dla dzieci już 9 czerwca w Parku Kościuszki. Zaplanowaliśmy 3 biegi dla dzieci i 5-kilometrową trasę główną. Jeśli nie możesz być z nami w Katowicach, przyłącz się do biegu wirtualnego. Zapisz się tutaj.

To już 5. edycja wydarzenia, podczas którego biegacze i spacerowicze wspólnie pokonują kilometry i pomagają podopiecznym Domu Aniołów Stróżów.

W tym biegu wynik nie jest najważniejszy: liczy się wspólnie spędzony czas i realne wsparcie dla dzieci z dzielnic pogórniczych i pohutniczych. Każdy pakiet startowy to cegiełka, czyli fundusze które przekażemy m.in. na ciepłe posiłki, pomoc w nauce i wsparcie psychologiczne, a także na organizacje zajęć podczas wakacji.

– wyjaśnia Monika Bajka, Prezes Domu Aniołów Stróżów.

Zapraszamy Cię do obejrzenia galerii zdjęć z treningu z Darkiem. I do zobaczenia na starcie!