10.09.2021

Za nami wyjątkowy dzień. Symbolicznie, w gronie partnerów oraz przyjaciół z lokalnej społeczności Załęża zainicjowaliśmy projekt Anielski Ogród Klimatyczny – projekt zagospodarowania zielonego terenu przylegającego do Anielskiego Domu w Katowicach Załężu, przekazanego w tym roku Stowarzyszeniu przez Urząd Miasta Katowice.

Stworzenie oazy zieleni i miejsca wytchnienia dla dzieci było naszym marzeniem od lat! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu projektantki ogrodów wspólnie stworzyliśmy wizję miejsca promującego ekologiczne podejście oraz dającego dzieciom przestrzeń do doświadczeń sensorycznych, wspólnych spotkań i warsztatów, budowania odpowiedzialności za swoje otoczenie, za naszą planetę, za to, co jemy i jak dbamy o naturę. Ogród wypełniony będzie różnorodnymi roślinami, w tym również warzywami i kwiatami, które się znajdą w szklarni.

W piątkowe popołudnie spotkaliśmy się na Załężu, aby zainicjować projekt i podziękować wszystkim tym, którzy się do jego realizacji przyczyniają. Wśród zaproszonych i obecnych gości znaleźli się przedstawiciele władz Miasta Katowice z Panem Wiceprezydentem Katowic Bogumiłem Sobulą na czele, a także przedstawiciele lokalnych instytucji, z którymi współpracują Anioły. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez obecności firm TAURON Polska Energia oraz Dan Cake, które dotychczas wsparły finansowo realizację projektu. Naszym gościom licznie towarzyszyli podopieczni Domu Aniołów Stróżów wraz ze swoimi rodzinami. Wspólnie zasadziliśmy w Ogrodzie pierwsze drzewko, było wiele wspólnych rozmów i zabaw integracyjnych. Ogromnie dziękujemy za Wasze wsparcie i obecność.

Dzięki zaangażowaniu TVP Katowice po więcej wspomnień zapraszamy do oglądnięcia pięknego reportażu stworzonego z okazji inicjacji projektu, a także do naszej aniołowej galerii zdjęć.

Ty także możesz wesprzeć Dom Aniołów Stróżów w realizacji oazy zieleni dla dzieci i dołożyć swoją cegiełkę na ten cel.

Więcej informacji o projekcie