04.06.2024

Pingwin Ligo odwiedził dzieci w Domu Aniołów Stróżów na Załężu i poprowadził rozgrzewkę biegową. Wizyta maskotki Radia Katowice miała związek ze zbliżającym się Biegiem dla Aniołów. W tym wyjątkowym spotkaniu wzięli także udział partnerzy wydarzenia: przedstawiciele Urzędu Miasta w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego, Metropolii GZM i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dla dzieci biegniemy już 9 czerwca w katowickim Parku Kościuszki. Zostały ostatnie wolne miejsca! Wspólnie będziemy pokonywać kilometry i pomagać dzieciom ❤️

Przed nami 5-kilometrowa trasa, którą można pokonać biegiem lub spacerem. Organizujemy także biegi dziecięce: dla dzieci młodszych, starszych i maluszków. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników na piknik z okazji Dnia Dziecka. Tutaj wynik nie jest najważniejszy: liczy się wspólnie spędzony czas i realne wsparcie dla dzieci. Każdy pakiet startowy to cegiełka, czyli fundusze na organizacje zajęć podczas wakacji, a także na ciepłe posiłki, pomoc w nauce i wsparcie psychologiczne.

– wyjaśnia Monika Bajka, Prezes Domu Aniołów Stróżów.

Bardzo się cieszę, że Dom Aniołów Stróżów daje nam kolejną okazję nie tylko do pomagania, ale również do świetnej zabawy i ruchu na świeżym powietrzu.

– zaznaczyła Danuta Kamińska, wiceprzewodnicząca zarządu GZM.

Do udziału w wydarzeniu zachęcał także sekretarz miasta Katowice Maciej Stachura:

5 kilometrów to tak naprawdę pretekst do tego żeby się spotkać i zrobić coś dobrego dla dzieci, podopiecznych Domu Aniołów Stróżów, a jednocześnie promować zdrowy styl życia.

Na uczestników biegów i kibiców czekać będzie piknik z okazji Dnia Dziecka ze strefą gastro i chilloutu, w której będzie można odpocząć na leżakach i zjeść pyszne lody. Dodatkowo animatorzy przygotowali liczne zabawy dla całych rodzin.

Nie możesz być z nami 9 czerwca? Weź udział w biegu wirtualnym i pomagaj dzieciom z dowolnego miejsca na świecie do 23 czerwca. Zapisz się tutaj.

Dołączyli do nas:

  • Współgospodarz: Miasto Katowice
  • Patronat Honorowy: Pan Marcin Krupa Prezydent Miasta Katowice
    Partnerzy Główni: Województwo Śląskie, Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
  • Partnerzy: Grupa Mostostal Zabrze, Fundacja PFR, Dobrynów, JGA doradztwo prawne i podatkowe, CTL HALDEX SA, Katowice Airport, Nexteer Automotive
  • Sponsor: Dobry Dom
  • Wydarzenie wspierają: Bike Café, Business Consulting Sp. z o.o., City Baner, Dan Cake Polonia, Galeria Katowicka, Fundacja In Corpore, Health Space Massage, KJK AviaTor, Lodowato, MalaYoga, Mary Key, Piekarnia Cukiernia Borys, Polskie Radio Katowice S.A., Szeja Rally Team: Marcin i Jarosław Szeja, Tramwaje Śląskie S.A., Visual Effect.