01.05.2022

Mamy świetną wiadomość – już 5 czerwca w niedzielę widzimy się w przy Pomniku Tadeusza Kościuszki w Parku Kościuszki w Katowicach na tegorocznej, czyli III edycji biegu charytatywnego TAURON Biegnij dla Aniołów! z okazji Dnia Dziecka. Właśnie ruszają zapisy!

W tym roku odbędzie się zarówno bieg główny (na 5 km), jak i biegi dla dzieci o różnym dystansie zależnie od grupy wiekowej. Ponadto czeka na Was cały dzień zabaw ruchowych i plastycznych, aktywności, gier i zabaw dla dzieci i młodzieży w ramach Pikniku Rodzinnego, który będzie towarzyszył wydarzeniu. Nie zabraknie pyszności w strefi gastro oraz strefy chill out.

Trasę biegu będzie można przebyć biegnąc, maszerując czy spacerując. Liczą się: zdrowo spędzony czas i ważny cel: zebranie funduszy na codzienną i wsparcie w pokonywaniu ograniczeń i przeciwności podopiecznym Domu Aniołów Stróżów – ponad 600 dzieci z trudnych środowisk, a także na pomoc dzieciom z Ukrainy, które trafiają pod skrzydła Aniołów.

To jak, dołączysz do nas? Przyjdź sam, z przyjaciółmi, rodziną, żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, babcią, dziadkiem! Zróbmy razem coś dobrego – zmieńmy świat dzieci na lepszy! Twój udział w Biegu to cegiełka, która pozwala nam „budować” Dom Aniołów Stróżów – tak ważne miejsce dla dzieciaków na mapie Śląska! Zapisz się już dziś!


  • Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Prezydenta Katowic Pana Marcina Krupę i została zorganizowana przy wsparciu miasta Katowice
  • Partnerem Tytularnym wydarzenia był TAURON Polska Energia
  • Partner Główny Medialny: Radio Katowice 
  • Sponsorzy: CTL HALDEX, Nexteer Automotive
  • Partnerzy: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., BPSC, 3Soft, Grupa Pietrzak, JGA Doradztwo Prawne i Podatkowe, Lodowato, Dancake, Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna Oddział Katowice, Piekarnia Cukiernia Borys, Tramwaje Śląskie