27.01.2023

Zobacz, kogo odwiedziliśmy! Nasi podopieczni z Socjoterapeutycznego Klubu Młodzieżowego w Domu Aniołów Stróżów w Katowicach – Załężu odwiedzili z okazji dnia babci i dziadka naszych sąsiadów – seniorów z Domu Pomocy Społecznej „Przystań”. Spotkanie ucieszyło równie mocno dzieci i seniorów, mamy nadzieje, że szybko je powtórzymy!

Tak spotkanie wspominają sami seniorzy.

W czasie wizyty młodzież wręczyła seniorom samodzielnie przygotowane prezenty (m.in. pięknie pachnące świece), a później miło spędziliśmy czas przy herbatce, smakołykach i wspólnym graniu w przeróżne gry planszowe. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania! Takie spotkania są bardzo ważne, bo uczą dzieci empatii i odpowiedzialności za swoje otoczenie. Pod linkiem możesz zobaczyć zdjęcia z tych wyjątkowych chwil.

Spotkanie odbyło się w programu „Młodzi Wolontariusze” – programu stworzonego specjalnie dla naszej młodzieży, w ramach którego najstarsi aniołowi podopieczni działają na rzecz innych i swojego otoczenia, odwiedzając różne miejsca i poznając nowych ludzi, pomagając w Anielskim Ogrodzie Klimatycznym czy angażując się w organizowane przez nas akcje, w trakcie których zbieramy fundusze na codzienną działalność Domu Aniołów Stróżów. W 2022 roku nasi podopieczni odbyli aż 404,5 godzin wolontariatu w ramach programu.