15.04.2023

15 kwietnia dzieci z Domu Aniołów Stróżów na Załężu wybrały się na pierwsze wyjście kulturalno – sportowe w ramach projektu „Ulepszony dostęp do usług ochrony dzieci, młodzieży i rodzin poprzez objęcie opieką dzieci, młodzieży i rodzin z Ukrainy, organizację dodatkowych zajęć integracyjno – adaptacyjnych w placówkach wsparcia dziennego prowadzonych na terenie miasta Katowice”, o którym więcej można przeczytać tutaj.

Grupa dzieci wraz z pedagogami i wychowawcami spotkała się w sobotni poranek, aby przygotować się na wyprawę do miejsca, w którym pojęcie grawitacji nabiera nowego znaczenia!

Odwiedziny w JUMPCITY Katowice były czasem skocznej integracji. Zabawa na trampolinach uzupełniła poziom endorfin. Kolejne wyzwania pozwoliły uczestnikom na trenowanie koordynacji ruchowej, zwinności i gibkości. Jednak najważniejsze, że był przy tym fun – radość ze wspólnej zabawy oraz zadowolenie z czasu spędzonego w konstruktywny sposób. Na koniec, po dobrzej spożytkowanej energii, znalazł się jeszcze moment na uzupełnienie kalorii – wspólny dzień pełen wrażeń zakończyliśmy wizytą w McDonald’s. Zobacz galerię zdjęć z tego wyjątkowego dnia.

Wyjście nie byłoby możliwe bez wsparcia Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).