04.11.2017

Dom Aniołów Stróżów od 2017 roku uczestniczy programie Żółty Talerz. To największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. Program ukierunkowany jest na żywienie i wzbogacenie dożywiania w naszych Placówkach.

Żółty Talerz został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 roku. Program buduje standard wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce.

Cele programu:

  • Zwiększenie liczby dzieci mających dostęp do regularnych, zdrowych i smacznych posiłków w stołówkach szkolnych i świetlicowych,
  • Edukacja w zakresie zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat.

Partnerem merytorycznym programu jest Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Eksperci tej uczelni przygotowali Listę̨ Produktów Żółtego Talerza dla osób przygotowujących posiłki dzieciom. Uwzględnia ona tylko pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb dzieci składniki. Dodatkowo w ramach programu dystrybuowane są materiały edukacyjne dla uczniów i rodziców na temat zdrowego odżywiania.

Organizatorzy zadbali o to, aby dzieci uczestniczące w programie jadły zdrowo i smacznie, ale również zwiększała się wiedza i świadomość na temat zdrowego żywienia i zbilansowanej diety. W tym celu dla przedstawicieli Placówek objętych programem organizowane są warsztaty, podczas których m.in. uczą się, jak atrakcyjnie przygotowywać pożywne potrawy dla dzieci. Warsztaty są także organizowane dla uczestników projektu.

Aktualności