02.02.2024

Dzięki uczestnictwu Domu Aniołów Stróżów w programie Żółty Talerz, realizowanym przez Fundację Kulczyk, nasi podopieczni brali udział w serii warsztatów online, w czasie których mieli okazję zgłębić tajniki zdrowego odżywiania.

Ostatnio wspólnie z prowadzącą zajęcia Panią Anetą Łańcuchowską, dzieciaki próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie, czy w zdrowej diecie jest miejsce na słodycze?

Omówiliśmy, czym jest piramida żywienia, a następnie wspólnie ją wykonaliśmy, dzięki czemu podopieczni mogli zrozumieć, jak ważne jest zrównoważone spożywanie różnorodnych grup produktów spożywczych, aby utrzymać zdrową dietę. Było także trochę o zdrowych słodyczach.

Po zakończonej dyskusji, nasi uczestnicy, inspirowani przepisem Pani Anety, samodzielnie przygotowali pyszne koktajle. To pozwoliło im wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i poeksperymentować z pysznymi smakami.

W ramach warsztatów prowadzonych w ramach programu Żółty Talerz nasi podopieczni nie tylko poszerzają swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, ale także uczą się praktycznych umiejętności, które mogą mieć pozytywny wpływ na ich życie i zdrowie w przyszłości.

A tutaj fotorelacja z warsztatów.