21.04.2023

Ruszyły zapisy na tegoroczną IV edycję biegu charytatywnego TAURON Biegnij dla Aniołów! z okazji Dnia Dziecka! Zobacz, jak bawiliśmy się zeszłej wiosny.

Niezmiennie spotykamy się przy Pomniku Tadeusza Kościuszki w Parku Kościuszki w Katowicach. Trasę biegu można przebyć biegnąc, maszerując, iść z kijkami, czy spacerując. W ubiegłym roku na mecie zjawiły się między innymi mamy z maluchami w wózkach, dzieci na hulajnogach, całe drużyny nordic walking czy biegacze z pieskami. Liczą się: zdrowo spędzony czas i ważny cel: zebranie funduszy na codzienną i wsparcie w pokonywaniu ograniczeń i przeciwności podopiecznych Domu Aniołów Stróżów – ponad 600 dzieci z trudnych środowisk, a także na pomoc dzieciom z Ukrainy, które trafiają pod skrzydła Aniołów.

Przed nami bieg główny (na 5 km), jak i biegi dla dzieci o różnym dystansie zależnie od grupy wiekowej. Ponadto będzie czekać na Was cały dzień zabaw ruchowych i plastycznych, aktywności, gier i zabaw dla dzieci i młodzieży w ramach Pikniku Rodzinnego, który będzie towarzyszył wydarzeniu. Nie zabraknie pyszności w strefie gastro oraz strefy chill out.

To jak, dołączysz do nas w tym roku? Przyjdź sam, z przyjaciółmi, rodziną, żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, babcią, dziadkiem! Zróbmy razem coś dobrego – zmieńmy świat dzieci na lepszy! Twój udział w Biegu to cegiełka, która pozwala nam „budować” Dom Aniołów Stróżów – tak ważne miejsce dla dzieciaków na mapie Śląska!

Tak, zapisuję się!

Ps. Jeśli na czas Biegu masz już swoje plany, możesz pobiec z nami wirtualnie, w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie. Kliknij, by dowiedzieć się więcej!


Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Prezydenta Katowic Pan Marcina Krupę i jest organizowane przy wsparciu Miasta Katowice oraz sponsorów i partnerów.

Partner Tytularny: TAURON Polska Energia
Partner Główny: Miasto Katowice
Partner Główny medialny: Radio Katowice

Partnerzy: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, PFR, 3SOFT, DOBRYNÓW, Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych Sp. z o.o., JGA, NEXTEER, CTL HALDEX