01.05.2022

Już niedługo ruszą zapisy na tegoroczną edycję charytatywnego biegu! Zobacz, jak bawiliśmy się zeszłej wiosny.

Ubiegłoroczne wydarzenie – III edycja biegu charytatywnego TAURON Biegnij dla Aniołów! z okazji Dnia Dziecka – odbyło 5 czerwca 2022 (niedziela) przy Pomniku Tadeusza Kościuszki w Parku Kościuszki w Katowicach.

Odbył się wówczas zarówno bieg główny (na 5 km), jak i biegi dla dzieci o różnym dystansie zależnie od grupy wiekowej. Ponadto czekał na Was cały dzień zabaw ruchowych i plastycznych, aktywności, gier i zabaw dla dzieci i młodzieży w ramach Pikniku Rodzinnego, który będzie towarzyszył wydarzeniu. Nie zabrakło pyszności w strefie gastro oraz strefy chill out.

Trasę biegu można było przebyć biegnąc, maszerując czy spacerując. Liczą się: zdrowo spędzony czas i ważny cel: zebranie funduszy na codzienną i wsparcie w pokonywaniu ograniczeń i przeciwności podopiecznym Domu Aniołów Stróżów – ponad 600 dzieci z trudnych środowisk, a także na pomoc dzieciom z Ukrainy, które trafiają pod skrzydła Aniołów.

To jak, dołączysz do nas w tym roku? Przyjdź sam, z przyjaciółmi, rodziną, żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, babcią, dziadkiem! Zróbmy razem coś dobrego – zmieńmy świat dzieci na lepszy! Twój udział w Biegu to cegiełka, która pozwala nam „budować” Dom Aniołów Stróżów – tak ważne miejsce dla dzieciaków na mapie Śląska!

 


Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Prezydenta Katowic Pan Marcina Krupę i jest organizowane przy wsparciu Miasta Katowice oraz sponsorów i partnerów.

Partner Tytularny: TAURON Polska Energia
Partner Główny: Miasto Katowice