14.02.2024

W 2024 roku kontynuujemy realizację publicznego zadania w Placówce Podwórkowej w Chorzowie – Batorym.

Pierwsze dwa miesiące nowego roku minęły nam na zimowych aktywnościach animacyjno–integracyjnych na dworze. Aniołowi podopieczni nie nudzili się także w deszczowe dni – „wyżywając się” kreatywnie i artystycznie w ramach różnorodnych warsztatów. Julia Bilińska, pedagog opiekująca się prawie 20 dziećmi z Domu Aniołów Stróżów na Batorym, tak wspomina ten czas:

Prowadziliśmy wiele ciekawych animacji ulicznych w ramach dyżurów na podwórkach i boiskach Batorego. Ich celem jest integracja dzieci w grupie oraz elementy edukacyjne. Dzięki takim zajęciom podopieczni mogą ćwiczyć swoją zręczność i wiedzę oraz lepiej się wzajemnie poznać.

W czasie dyżurów ulicznych często nasi pedagodzy sięgają po kolorową, wielką chustę klanzę – można ją wykorzystać na wiele sposobów, ma także nieoceniony wpływ na integrację i współpracę pomiędzy dziećmi. Nasi podopieczni ją uwielbiają! Pośród przeprowadzonych zajęć znalazła się także między innymi zabawa z kubeczkami, w trakcie której dzieci nich celowały, losując przy okazji pytania z wiedzy ogólnej, na które odpowiadały.

Aniołki kochają także wszelkie aktywności na śniegu. Korzystając z zimowej aury, lepiliśmy wspólnie bałwana i urządzaliśmy dzielnicowe bitwy na śnieżki. Choć tego typu aktywności mocno rozgrzewają w mroźny dzień, nie zabrakło wspólnego picia herbaty.

A gdy pogoda już zupełnie nie dała się dzieciom lubić, przenosiliśmy się do Aniołowego Domu, realizując zajęcia socjoterapeutyczne, na których dzieci tworzyły między innymi mapy emocji. Ich zadaniem było przypasować kolor do emocji, tak jak im to odpowiada. Następnie swoje emocje, tudzież kolory mieli przelać na kartkę, dzięki temu stworzył się emocjonalno–abstrakcyjny obraz, dla każdego indywidualny. Uczyliśmy się, że żadna emocja nie jest zła.

Zapraszamy Cię do obejrzenia galerii zdjęć z przeprowadzonych zajęć.


Zajęcia realizowane są w ramach zadania publicznego, które jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Chorzów. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.