06.06.2022

Rekordy pobite! Najmłodszy uczestnik miał nieco ponad pół roku, a najstarsza uczestniczka 68 lat. Oboje pojawili się na mecie, a wraz z nimi prawie pół tysiąca biegaczy! W niedzielę 5 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Parku Kościuszki w Katowicach odbyła się 3 edycja charytatywnego biegu TAURON Biegnij dla Aniołów połączonego z całodziennym Piknikiem Rodzinnym.

Przy pomniku Kościuszki ustawiliśmy bramę do startu i finiszu 5 biegów. Jako pierwsze pobiegły dzieci w wieku 7 – 10 lat i pokonały dystans 600 metrów. Następnie na starcie ustawiły się dzieci w wieku 11 – 14 lat i przebiegły 850 metrów. Najliczniejszą grupę małych biegaczy stanowiły przedszkolaki – na bieg zapisało się aż 75 dzieci poniżej 7 roku życia!

Ze względu na dużą frekwencję dla najmłodszych zorganizowaliśmy aż 2 biegi – osobno dla chłopców i dziewczynek. Małych biegaczy i biegaczki do metry prowadził Lew – maskotka, który 200 – metrowy dystans pokonał na hulajnodze

– relacjonowała Monika Bajka, Prezes naszego Stowarzyszania.

Jako ostatni na starcie ustawili się uczestnicy biegu głównego na 5 kilometrów.

W trasę ruszyli doświadczeni biegacze, ale także rodzice z dziećmi, drużyny nordic walking, właściciele piesków razem ze swoimi pupilami i duże grono spacerowiczów. Różnorodność tej grupy doskonale pokazuje, że w tym biegu czas nie jest najważniejszy. Chodzi o dobrą zabawę i pomaganie dzieciom

– podkreśliła Monika Bajka.

Do biegu przyłączyły się także drużyny złożone z pracowników różnych firm. Najwięcej osób pobiegło z logo JGA Doradztwo Prawne i Podatkowe. To już drugi raz z rzędu, kiedy nasi przyjaciele z JGA zdobyli puchar za najliczniejszą ekipę biegaczy. Serdecznie gratulujemy! 

Wydarzeniu towarzyszył Piknik z okazji Dnia Dziecka. Radości nie było końca! Na maluchy i rodziców czekały liczne atrakcje, m.in. sportowy tor przeszkód, gigantyczne bańki, malowanie na folii i warsztaty z robienia przypinek i magnesów. Uczestnicy wydarzenia mogli także odpocząć na leżakach i zjeść coś dobrego w strefie gastro. 

Całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich pakietów startowych przeznaczymy na wakacje oraz codzienną opiekę nad ponad 600 podopiecznymi Domu Aniołów Stróżów – dzieci z trudnych środowisk Śląska i Zagłębia – a także dziećmi, które pod skrzydła Aniołów trafiają z ogarniętej wojną Ukrainy.

Serdecznie dziękujemy za otwarte serca i tak liczne przybycie, a zwycięzcom ogromnie gratulujemy! Cieszymy się, że razem możemy nieść DOBRO. Tutaj można obejrzeć galerię zdjęć.


  • Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Prezydenta Katowic Pana Marcina Krupę i została zorganizowana przy wsparciu miasta Katowice
  • Partnerem Tytularnym wydarzenia był TAURON Polska Energia
  • Partner Główny Medialny: Radio Katowice 
  • Sponsorzy: CTL HALDEX, Nexteer Automotive
  • Partnerzy: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., BPSC, 3Soft, Grupa Pietrzak, JGA Doradztwo Prawne i Podatkowe, Lodowato, Dancake, Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna Oddział Katowice, Piekarnia Cukiernia Borys, Tramwaje Śląskie