22.08.2023

Tatry nie są zwykłym pięknem, są pięknem ponad inne piękna (…). Jeżeli kochamy góry, to wszystko w nich jest piękniejsze, miłość i przyjaźń, sami jesteśmy lepsi.

Końcem sierpnia nasi podopieczni z Socjoterapeutycznego Klubu Młodzieżowego z Załęża wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Zakopanego. Sami zaplanowali trasę i choć chwilami zmęczenie wędrówką dawało się we znaki, nie zamierzali się ani na moment poddać. Słoneczna pogoda i malownicze zapierające dech w piersiach widoki, chłodna woda w górskich strumykach i uśmiech na twarzach – nasi młodzi nie kryli radości i satysfakcji z pokonania tego wyzwania.

Takie wyjazdy są bardzo ważne – wiele dzieci z Domu Aniołów Stróżów boryka się z poważnymi problemami socjalnymi, rodzinnymi i emocjonalnymi. Często odczuwają brak samoakceptacji, zamknięcie w sobie, zachwiane poczucie bezpieczeństwa. Wspólne wyjazdy ponieważ pozwalają podopiecznym przełamywać lęki i trudności, z którymi się zmagają. Integrują i pozwalają pogłębiać relacje zarówno z rówieśnikami, jak i z pedagogami. I choć dla kogoś dotarcie na szczyt góry może być weekendową codziennością, dla Aniołków jest ogromnym sukcesem i motywacją do walki o siebie.

Grupa odwiedziła między innymi Halę Gąsienicową, Czarny Staw Gąsienicowy, Gubałówkę oraz Krupówki. Serdeczne podziękowania składamy również Pani Beacie, tatrzańskiej przewodniczce, która wzięła Anioły pod swoje skrzydła i od razu złapała świetny kontakt z dziećmi, snując z pasją opowieści o Tatrach i wciągając w nie naszych podopiecznych. A pod linkiem znajdziesz pamiątkę z wyprawy w postaci przepięknych zdjęć.

Wycieczka do Zakopanego odbyła się w ramach projektu Anielska Akademia Młodych wspieranego przez markę C&A.