17.04.2024

W Anielskim Ogrodzie Klimatycznym znów wszystko rozkwita na nowo. Wiosna to czas pośniegowych porządków, przygotowywania gruntu oraz pierwszego siewu i sadzenia roślin.

Ostatnio zrobiliśmy duży krok naprzód dzięki pracom wykonanym przez naszych przyjaciół z firmy Rockwell Automation. W ramach wolontariatu pracowniczego pomogli w plewieniu grządek, obcięciu gałązek i przygotowaniu ogrodu na kolejny sezon. Dzieci uwielbiają spędzać czas w tym miejscu, dlatego serdecznie Wam dziękujemy!

Anielski Ogród Klimatyczny otworzyliśmy we wrześniu 2022 roku. Dzieci uczą się w Ogrodzie ekologicznych nawyków i wzmacniają poczucie własnej wartości, sprawczości i samodzielności. Integracja, wspólne zabawy, wzmacnianie więzi między dziećmi i opiekunami – dzieci uwielbiają spędzać w nim długie godziny. Sami wysiewają nasiona, dbają o rośliny i co roku zbierają owoce swojej pracy. Woda z miętą i truskawkami z własnego ogródka chłodzi najbardziej! Naszym celem jest też nauka ekologii, dlatego w ogrodzie znajduje się kompostownik i pojemnik na deszczówkę.

Jeśli spojrzysz we właściwy sposób, dostrzeżesz, że cały świat jest ogrodem…

– Frances Hodgson Burnett, The Secret Garden.

Wolontariat pracowniczy to wyjątkowa inicjatywa, w ramach której pracownicy mogą razem zrobić coś dobrego i jednocześnie jeszcze lepiej poznać tych, którym pomagają. Cieszymy się, że często kierujecie to wsparcie właśnie do Aniołów. Jeśli i Twój team chciałby się zaangażować w ten wspaniały projekt, sprawdź szczegóły tutaj i nie wahaj się do nas odezwać na akcje@anioly24.pl.