13.05.2024

Niedawno nasi podopieczni w wieku młodszym szkolnym ze Świetlicy Terapeutycznej na Załężu oraz z Anielskiego Klubu Rozwoju w Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie – Batorym mieli okazję wziąć udział we wspaniałych warsztatach z ceramiki i szkła, które poprowadził dr Krzysztof Groń z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

W trakcie zajęć, które odbyły się w ramach Tygodnia Architektury miasta Katowice, dzieciaki w praktycznym wymiarze nauczyły się podstawowych technik pracy z gliną i szkłem. W ten sposób, krok po kroku, spod małych łapek naszych podopiecznych narodziły się aniołki, kubeczki, gwiazdki i inne geometryczne kształty. Niektórym miękka masa nawet zasmakowała 😉

Takie sensoryczne warsztaty są dla dzieci bardzo ważne, bo pozwalają im się kreatywnie rozwijać. Gniecenie, wałkowanie, formowanie różnych elementów odgrywa istotną rolą w ćwiczeniu motoryki małej i może pomóc np. w nauce pisania. Tworzenie własnych plastycznych dzieł nie tylko rozwija wyobraźnię, ale i pozwala dzieciom ćwiczyć koncentrację oraz uczy cierpliwości.

Dzieci bardzo chciały pochwalić się i podzielić tym, co udało im się stworzyć pięknego, dlatego zachęcamy Cię do obejrzenia Aniołowej galerii zdjęć.

Organizatorem wydarzenia było Miasto Katowice w ramach obchodów 50 Tygodni Europejskiego Miasta Nauki. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!