04.03.2023

Ważnym obszarem codziennych działań w Domu Aniołów Stróżów jest wsparcie dzieci w edukacji szkolnej. Nasi podopieczni, dzieci z wykluczonych społecznie środowisk na Śląsku i w Zagłębiu, od zawsze mają trudności ze szkolną adaptacją, nauką, systematycznością. Pod czujnym okiem wychowawców i pedagogów każdego dnia nasi podopieczni odrabiają zadania, nadrabiają zaległości i korzystają z oferty zajęć dodatkowych.

Staramy się uczyć przez zabawę, ale wiemy, że niektórzy potrzebują więcej czasu i powtórzeń – zapewniamy naszym podopiecznym korepetycje ze specjalistami. Miesiące zdalnej nauki w czasie pandemii i związanej z nią izolacji społecznej oraz braku fizycznej obecności nauczycieli i opiekunów sprawiły, że kłopoty naszych podopiecznych pogłębiły się. Młodsze dzieci przestały czytać i pisać, starsze miały trudności z poprawną pisownią i matematyką oraz innymi przedmiotami. Ciężko im było utrzymać koncentrację, zasypiały na lekcjach, źle znosiły szkolne porażki. Dlatego poza codziennymi „odrabiankami” wdrożyliśmy intensywny program indywidualnych korepetycji, by dzieci mogły nadrobić szkolne zaległości. Więcej o programie można przeczytać tutaj.

Twoje 1,5% ma wielką MOC – wspiera edukację dzieci z Domu Aniołów Stróżów! Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom z Domu Aniołów Stróżów: KRS: 0000009221. To nic nie kosztuje, a daje dzieciom realną szansę na lepsze jutro.