16.05.2023

Dziś w Parku Kościuszki – miejscu, w którym już 4. czerwca odbędzie się kolejna edycja wyjątkowego charytatywnego biegu „TAURON BIEGNIJ DLA ANIOŁÓW” 2023, Dariusz Dudek, znany i lubiany sportowiec, a obecnie trener piłki nożnej poprowadził trening piłki nożnej dla naszych najmłodszych podopiecznych – maluchów w wieku 4 i 5 lat.

Tym wydarzeniem chcemy przypomnieć mieszkańcom Katowic i okolicznych miast, że oprócz biegu głównego na 5 kilometrów w Parku Kościuszki odbędą się też biegi dla dzieci w różnych grupach wiekowych.

– wyjaśnia Monika Bajka, Prezes Domu Aniołów Stróżów.

Maluszki będą mogły przygotować się do prawdziwego startu w tegorocznej edycji biegu, a my dzięki przychylności Darka i lokalnych mediów, których przedstawiciele pojawili się na briefingu prasowym, mogliśmy przypomnieć mieszkańcom Katowic i okolic, abyśmy wspólnie nieśli DOBRO i podarowali dzieciom uśmiech z okazji Dnia Dziecka. Trwają zapisy na wydarzenie – kliknij, by do nas dołączyć.

Każdy parkiet startowy to cegiełka na rzecz podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Zaplanowaliśmy 3 biegi dla dzieci i 5-kilometrową trasę główną. Na uczestników czekać będzie kilkadziesiąt nagród w różnych kategoriach, pamiątkowe medale, słodkości, gadżety i wielki Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

W zeszłym roku we wspólnej zabawie wzięło udział ponad pół tysiąca osób. Hitem okazały się biegi dla przedszkolaków (na dystansie 200 m), dzieci młodszych (600 m) i starszych (850 m). Te pakiety startowe rozchodzą się jak świeże bułeczki, dlatego zachęcamy do zapisów już teraz. Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że do udziału w biegach dziecięcych zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną z Aniołami maskotkę.

Dariusz Dudek od wielu, wielu lat jest oddanym przyjacielem i dobrym duchem Aniołów. Urodzony w Knurowie, doskonale rozumie problemy poprzemysłowych dzielnic, w których działają Anioły. Jest z nami podczas ważnych wydarzeń, zwłaszcza tych sportowych. Dziękujemy, że zawsze możemy na Ciebie liczyć! Z chęcią został Ambasadorem tegorocznej edycji biegu i oczywiście wraz z pozostałymi uczestnikami już w pierwszy weekend czerwca pobiegnie dla dzieci. Tutaj piszemy więcej o naszej współpracy.

Nie musisz być wielki na starcie, ale musisz wystartować, żeby być wielki.

– motto autorstwa Ziga Ziglara, które jest bliskie Darkowi.