04.11.2022

1000 kilogramów żywności, artykułów papierniczych, kosmetycznych, chemicznych oraz zabawek, a także płyta indukcyjna trafiło do podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. To efekt kolejnej akcji „Pomagamy do kwadratu” organizowanej co roku przez pracowników Grupy TAURON na rzecz Aniołów. Dary zostały nam przekazane 4 listopada w naszym Domu na Załężu – zobacz zdjęcia.

Tegoroczna edycja akcji objęła swoim zasięgiem wszystkie Spółki Grupy TAURON. Łącznie udało się zebrać tonę darów, wśród nich są zabawki, kosmetyki, jedzenie, ubrania oraz artykuły chemiczne i papiernicze niezbędne do codziennego funkcjonowania podopiecznych stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów”. Jesteśmy również ogromnie wdzięczni za przekazanie wspaniałej płyty indukcyjnej, w którą wyposażymy kuchnię po zakończeniu remontu w Domu Aniołów Stróżów. Więcej o remoncie, który nie mógłby odbyć się bez pomocy wielu dobrych ludzi i życzliwych firm, można przeczytać tutaj.

Ten trudny, wojenny rok pokazał, że tauronowe serca są pełne dobroci. Wzruszeniem napełnia mnie widok darów pomimo, że w ciągu tego roku skokowo wzrosła liczba potrzebujących. Aniołowie Stróże z naszej firmy bacznie obserwują świat i potrafią pomóc tym, który tej pomocy szczególnie potrzebują.

– mówi Paweł Szczeszek, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia.

Naszym celem jest tworzenie bezpiecznych drugich Domów dla dzieci potrzebujących wsparcia. To w Domach Aniołów Stróżów otrzymują rodzinne ciepło, pomoc w nauce i pomocną dłoń w rozwiązywaniu problemów. Tej misji nie zrealizujemy jednak sami, potrzebujemy wsparcia ludzi i firm o dobrych sercach. Cieszymy, że w tym gronie przyjaciół Aniołów od lat jest z nami Grupa Tauron i jej pracownicy.

– podkreśla Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Stowarzyszenie „Dom Aniołów Stróżów” już od 30 lat opiekuje się dziećmi i ich rodzinami. Nieodpłatnie prowadzi 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci. Nierzadko świetlice są jedynymi miejscami, w których najmłodsi mogą danego dnia zjeść ciepły posiłek i w komfortowych warunkach odrobić lekcje. Nawet w trakcie pandemii – mimo czasowego zamknięcia placówek – wychowawcy, pedagodzy i asystenci rodzinni codziennie prowadzili tam zajęcia dla podopiecznych, pomagając dzieciom w nauce, osobistych problemach oraz dostarczając posiłki, a także potrzebne do życia artykuły oraz materiały dydaktyczne.

Z całego serca DZIĘKUJEMY! To ogromna pomoc.