02.10.2022

2 października przypada święto Aniołów Stróżów. To od wielu lat tradycyjnie nasze symboliczne urodziny. I choć od pandemii zaprzestaliśmy organizacji uroczystych obchodów kolejnej rocznicy, to chcemy się z Tobą podzielić tą radością, że już od 28 lat prowadzimy nasze Domy dla dzieci.

Od początku misja działania Domu Aniołów Stróżów wciąż jest ta sama – dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i szansę na lepszy start w dorosłość. A wszystko zaczęło się w latach 90-tych, kiedy grupa wolontariuszy przemierzała ulice i klatki schodowe biednych dzielnic Katowic, by dotrzeć do dzieci z pomocą. Pomocą często doraźną i zbyt małą. Kiedy bowiem wejdzie się w ten świat, szybko widzi się jak wiele trzeba zrobić i to wciąż jest niewystarczające… Nie mieliśmy siedziby, organizacji, nazwy ani środków na działalność – musiały wystarczyć chęci i wiara, że dzieciom z wieloma trudnościami naprawdę można pomóc. Dziś Dom Aniołów Stróżów to 8 placówek wsparcia dziennego, a także codzienna praca pedagogów i specjalistów na podwórkach i boiskach śląskich miast. Więcej o historii Stowarzyszenia możesz przeczytać tutaj.

Z okazji kolejnych aniołowych urodzin wszystkim dzieciom życzymy, żeby zawsze mogły liczyć na opiekuńcze skrzydła aniołów – na wsparcie, dobre słowo i pomoc. Wam drodzy Przyjaciele, byście zawsze stali po stronie dobra i by to, co czynicie dobrego do Was wracało. A samym sobie życzymy wytrwałości w tych trudnych czasach…

Anioł Stróż to symbol opieki. Cieszymy się, że jest z nami tak wiele wspaniałych osób, które chcą zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo. Dziś nasze świetlice pilnie potrzebują remontu… Każdy może dołożyć swoją cegiełkę dobra.

DZIĘKUJEMY!