Nasz Dom potrzebuje remontu

Wybierz kwotę darowizny i pomóż

Wpłacam na remont >>

Dlaczego remont jest pilnie potrzebny?

Nr konta: 36105012141000002249570207

Odrapane ściany, zniszczone szafki, popękane kafelki w łazience, zużyty i zniszczony prysznic, brak przyjaznego miejsca do odrabiania lekcji… Dom Aniołów Stróżów pilnie potrzebuje remontu.

Trafiają do nas dzieci, które często żyją w zniszczonych mieszkaniach – zdarza się, że bez łazienek i sanitariatów. Nie potrafią prawidłowo umyć zębów czy nie mają nawyku mycia rączek przed posiłkiem. W świetlicowej łazience uczymy ich podstawowych zasad higieny, bo to ma wpływ nie tylko na ich zdrowie, ale także na to jak są postrzegani przez rówieśników. Nie ukrywamy jednak, że trudno mówić o czystości przy zepsutym, cieknącym prysznicu, na tle zniszczonych szafek i ukruszonych kafelek. To samo dotyczy sali do nauki – trudno skupić się na odrabianiu zadań w ciemnym kąciku ogromnego stołu, bez biurka i lampki, za to pośród „rozrabiających” maluchów, które bawią się w tym samym pokoju.

18 lat działalności Domu Aniołów Stróżów w Katowicach – Załężu i 2000 dzieci – to liczby, które tłumaczą, dlaczego remont Domu Aniołów Stróżów jest tak bardzo potrzebny.

Dzieci czekają na pomoc

Ciepły dom, dach nad głową i poczucie stabilności – tak powinna wyglądać codzienność każdego z nas. Tymczasem blisko Ciebie, czasem przecież ulicę czy blok dalej jest wiele dzieci, którym potrzeba miejsca, w którym mogą poczuć się bezpiecznie. Drugiego Domu, takiego przez duże „D”.

Każdego dnia w Domu Aniołów Stróżów w Katowicach – Załężu znajduje pomoc 70 dzieci z trudnych środowisk – poprzemysłowych dzielnic Śląska i Zagłębia.

Nasi podopieczni otrzymują tu ciepło, troskę i opiekę, ale też mogą się wykąpać, zjeść ciepły i zdrowy posiłek, odrobić lekcje i pobawić się w bezpiecznym miejscu ze swoimi rówieśnikami. Tu otrzymują też fachową psychologiczną i pedagogiczną pomoc w rozwiązaniu swoich codziennych – przerastających ich dziecięce możliwości – problemów. Uczą się ufać, zaprzyjaźniać z innymi, nawiązywać relacje. Nadrabiają – czasami wieloletnie – szkolne zaległości, szukają innych sposobów na rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, niż agresja. Otwierają się na świat. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej.

Wpłacam na remont >>

Nr konta: 36105012141000002249570207

 

O Domu Aniołów Stróżów

Wszystko zaczęło się w latach 90-tych, kiedy grupa wolontariuszy przemierzała ulice i klatki schodowe biednych dzielnic Katowic, by dotrzeć do dzieci z pomocą. Pomocą często doraźną i zbyt małą. Kiedy bowiem wejdzie się w ten świat, szybko widzi się jak wiele trzeba zrobić i to wciąż jest niewystarczające… Nie mieliśmy siedziby, organizacji, nazwy ani środków na działalność – musiały wystarczyć chęci i wiara, że dzieciom z wieloma trudnościami naprawdę można pomóc.

Do ponad 100-letniego budynku na ul. Gliwickiej w Katowicach wprowadziliśmy się w 2004 roku, by krok po kroku otwierać placówki dopasowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Dziś Dom Aniołów Stróżów to 8 nieodpłatnych, specjalistycznych placówek wsparcia dziennego dla dzieci w wieku od 2,5 do 19 lat w 3 miastach – Katowicach – Załężu, Chorzowie – Batorym oraz Sosnowcu – Juliuszu. To także codzienna praca 25 pedagogów i specjalistów na podwórkach i ulicach śląskich miast.

Misja działania Domu Aniołów Stróżów wciąż jest ta sama – dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i szansę na lepszy start w dorosłość. Rocznie pod skrzydła Domu Aniołów Stróżów trafia ponad 600 dzieci.

Kontakt

Chcesz więcej wiedzieć, jak możesz pomóc?
fundraiser@anioly24.pl

Kontakt dla mediów:
Karolina Skórka,
tel.: 506 063 098
e-mail: kskorka@anioly24.pl

Nr konta: 36105012141000002249570207

Aktualności