19.09.2022

Ciepły dom, dach nad głową i poczucie stabilności – tak powinna wyglądać codzienność każdego z nas. Tymczasem blisko Ciebie, czasem przecież ulicę czy blok dalej jest wiele dzieci, którym potrzeba miejsca, w którym mogą poczuć się bezpiecznie. Drugiego Domu, takiego przez duże „D”.

Trafiają do nas dzieci, które często żyją w zniszczonych mieszkaniach – zdarza się, że bez łazienek i sanitariatów. Nie potrafią prawidłowo umyć zębów czy nie mają nawyku mycia rączek przed posiłkiem. W świetlicowej łazience uczymy ich podstawowych zasad higieny, bo to ma wpływ nie tylko na ich zdrowie, ale także na to jak są postrzegani przez rówieśników. Nie ukrywamy jednak, że trudno mówić o czystości przy zepsutym, cieknącym prysznicu, na tle zniszczonych szafek i ukruszonych kafelek. To samo dotyczy sali do nauki – trudno skupić się na odrabianiu zadań w ciemnym kąciku ogromnego stołu, bez biurka i lampki, za to pośród „rozrabiających” maluchów, które bawią się w tym samym pokoju.

18 lat działalności Domu Aniołów Stróżów w Katowicach – Załężu i 2000 dzieci – to liczby, które tłumaczą, dlaczego remont Domu Aniołów Stróżów jest tak bardzo potrzebny.

Odrapane ściany, zniszczone podłogi i szafki, popękane kafelki w łazience, zużyty i zniszczony prysznic, stara kuchnia do wymiany, brak przyjaznego miejsca do odrabiania lekcji… Tak nie powinien wyglądać bezpieczny Dom dla dzieci.

Dołóż swoją cegiełkę i razem budujmy przyjazne miejsce dla dzieci!