05.12.2016

1 grudnia wystartowała 4-ta edycja Świątecznej Akcji Pomocy Dzieciom #USKRZYDLAMY!Prawie 100 partnerów akcji! Kawiarnie, bistro, fryzjerzy, kancelarie prawne, firmy, centra handlowe i wiele innych. 10000 wypieczonych pierników! 70 miejsc gdzie możecie znaleźć nasze pierniczki i świąteczne kartki oraz uskrzydlone puszki , gdzie możecie nas wesprzeć!

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń w ramach #USKRZYDLAMY 2016!


1 grudnia

to już tradycyjnie oficjalny start akcji USKRZYDLAMY i tradycyjnie w bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia w Katowicach. Będzie się działo! Jak zawsze w tym miejscu malujemy i zdobimy pierniki – cegiełki. Startujemy o 16.00. Każdy może dołączyć i poczuć atmosferę Świąt. Zapraszamy!

2 grudnia w Domu Aniołów Stróżów – dzieci i młodzież z piłkarzami i siatkarzami GKS Katowice – malują bombki, które trafią na aukcję charytatywną.

5 grudnia (od godz.15.00 do 18.00) aniołowe dzieciaki zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego malowania i dekorowania pierników w Cooler Club, a 15 grudnia (godz.15.00 – 19.00) do wspólnego wypiekania i dekorowania pierników w PopUp Bistro Marcina Czubaka w Bahnhof KTW.

6 grudnia w naszym przedszkolu anielskie maluszki odwiedza Mikołaj i nie tylko… Podopieczni stowarzyszenia spotkają się również z ulubionymi bohaterami bajek – Żółwiem Franklinem i Misią Marysią. Wraz z wydawnictwem DEBIT będziemy też promować czytelnictwo. Dzieci będą mieć okazję do tego, by zadać Mikołajowi najbardziej nurtujące pytania, a w ramach projektu powstanie specjalna przedszkolna biblioteczka dla maluchów.

7 grudnia 50 podopiecznych Stowarzyszenia spotka się też ze św. Mikołajem na zaproszenie Szkolny Patrol i Jacek Dariusz Pikuła – podczas Jego koncertu w Klubie Arkada. Jacek Pikuła zna Anioły od lat, stąd pomysł przygotowania wraz z wolontariuszami i darczyńcami upominków właśnie dla dzieciaków z naszego Stowarzyszenia.

10 grudnia – już od rana – zapraszamy na antenę Radio Katowice na świąteczną licytację dizajnerskich, autorskich prac studentów ASP i ozdób świątecznych małych aniołowych artystów.

W ten sam weekend 10 – 11 grudnia zapraszamy też na Silesia Bazaar vol.5 – targi niezależnej mody i dizajnu, gdzie 10.12 (sobota) wraz z zaprzyjaźnioną firmą Zotex prowadzimy warsztaty sitodruku, na których będzie można stworzyć dla siebie lub swoich bliskich własne, niepowtarzalne eco torby i kartki z motywami świątecznymi oraz wysłuchać występu kolędowego dzieci z Domu Aniołów Stróżów, a 11.12 (niedziela) – w tym samym miejscu – zapraszamy do Świątecznej Fabryki Pierników, gdzie każdy chętny będzie mógł z nami przyozdobić piękne i pyszne świąteczne pierniki!

16 grudnia (piątek) to kolejny wyjątkowy dzień! Już od 15.00 zapraszamy do Supersam na warsztaty i kiermasz pt DODAJ DZIECIOM SKRZYDEŁ, gdzie będzie można samodzielnie wykonać lub zakupić gotowe aniołki, skrzydła i inne anielskie akcenty

A już następnego dnia – 17 grudnia (sobota) – niezwykłe wydarzenie! Tego dnia Silesia City Center zamieni się w wielką świąteczna strefę – zostanie opleciona przez kolorowy łańcuch choinkowy, który osiągnie co najmniej kilkaset metrów długości! Angażując klientów Silesia City Center oraz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów stworzymy niezwykły łańcuch i opleciemy nim całe centrum handlowe, podążając wieloma alejkami. Pod koniec wydarzenia sędzia Biura Rekordów dokona pomiaru łańcucha i – mamy nadzieję – oficjalnym Certyfikatem potwierdzi ustanowienie przez nas nowego Rekordu Polski! W tym samym czasie nasi wolontariusze będą kwestować na terenie galerii prosząc o pomoc dla naszych podopiecznych.

Całą akcję zwieńczy 23.12 Wigilia z naszymi podopiecznymi, podczas której wręczymy – przygotowane przez dobrych ludzi – ponad 130 indywidulanych, wymarzonych prezentów!
Zapraszamy tez na portal Plan Planeta, na którym można kupić nasze autorskie charytatywne kartki świąteczne przygotowane na bazie prac dzieci oraz piękne fairtradowe ubrania i przedmioty użytkowe, z których część dochodu zasili Dom Aniołów Stróżów.
Coś absolutnie specjalnego przygotował też na ten świąteczny czas Showroom Poszetka.com! Nie będzie zaskoczeniem to, że to wyjątkowa – bo anielska – poszetka, z której sprzedaży dochód trafi do naszych dzieci.

Przygotowania do Świąt czas zacząć!