18.03.2024

Staś ma 5 lat i już musiał dorosnąć, by radzić sobie z chorobą braciszka i pomóc zmęczonej mamie. Ciężka choroba w rodzinie sprawia, że całe życie ulega dezorganizacji. Z konieczności zmieniają się priorytety, a koszty leczenia w mgnieniu oka wyczerpują oszczędności.

Mama Stasia samotnie opiekuje się nim i jego chorym bratem. Staś próbuje pomagać zmęczonej mamie, ale sam też potrzebuje pomocy. Narastające problemy i trudna sytuacja domowa sprawiają, że Staś jest coraz bardziej wycofany i przygnębiony… A przecież w tym wieku powinien cieszyć się dzieciństwem!

Konfrontacja z trudną do leczenia, czasami niestety śmiertelną chorobą w najbliższym otoczeniu jest dla dzieci olbrzymim stresem, generuje lęk, powoduje problemy emocjonalne, może zaburzać więzi społeczne.

Docieranie do dzieci z pomocą jest misją Domu Aniołów Stróżów od 30 lat. W Domu Aniołów Stróżów udzielamy pomocy dzieciom i rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji z powodu ciężkiej choroby rodzica lub rodzeństwa. Dla dzieci takich jak Staś prowadzimy w Aniołach grupę przedszkolną, w której pomagamy najmłodszym mieszkańcom naszego regionu.

Przekazując 1,5% podatku na Dom Aniołów Stróżów, pomagasz dzieciom, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji. Rozliczając swój PIT wpisz KRS 0000009221 i daj dzieciom szansę na szczęśliwe dzieciństwo.