14.03.2023

To się wydarzyło naprawdę! Najpierw mecz siatkówki, potem koszykówki. 11 marca katowicki Spodek znów odleciał dla dzieci.

Prawie 2500 wspaniałych kibiców – dobrych Aniołów, którzy zakupili bilet – cegiełkę, ponad 80 gwiazd na boisku i wielu partnerów, którzy nam zaufali i zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia – pełen dobrej zabawy, humoru, ale także wielkiego serca, dzięki któremu pomoc otrzymają dzieci z Domu Aniołów Stróżów. Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami za nami.

Mamy 130 dzieci codziennie pod opieką i prawie 500 w programach ulicznych i żebyśmy mogli nieść im wsparcie każdego dnia potrzebujemy pomoc. Dlatego wszyscy spotkaliśmy się w Spodku, by zagrać dla dzieci.

– mówi Monika Bajka, Prezes Domu Aniołów Stróżów.

Działalność na rzecz potrzebujących, w szczególności dzieci, pokazanie im nowej drogi i możliwości rozwoju to najważniejsze dla dobra całego społeczeństwa. Wydarzenia takie jak Mecz wspierają cały proces rozwoju naszych małych mieszkańców.

– ocenił Pan Prezydent Marcin Krupa, który objął wydarzenie Honorowym Patronatem.

Ważną częścią całego Meczu był występ naszych podopiecznych – dziewczynek z zespołu tanecznego A.C.O Crew z Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie – Batorym, dla których był to drugi występ (po debiucie w Spodku w trakcie Meczu w ubiegłym roku) przed tak ogrooooomną publicznością! Dziewczynki swoim tańcem otworzyły tegoroczną edycję Legendarnego Kosmicznego Meczu z Aniołami.

Wiele pracy i przygotowań kosztowało dziewczynki przygotowanie pięknego występu. Ciężko i wytrwale pracowały cały rok i nieraz pokonywały swoje obawy i spadki motywacji. To również zasługa Pani Ani Gogolok, trenerki dziewczynek, która z ogromnym oddaniem i sercem regularnie ćwiczy z dziewczynkami. Wierzę głęboko, ze takie doświadczenia dodają dzieciom skrzydeł i wiary w siebie. A po to właśnie wszyscy ten Dom tworzymy, by wypuszczać w świat dojrzałe, piękne, rozkwitnięte kwiaty.

– podkreśla wzruszona Monika Bajka.

Pomału opadają emocje. Działo się to mało powiedziane! Kibice stworzyli niesamowitą atmosferę i co widać po zdjęciach, wspaniale się z nami bawili. Cieszymy, że mieliśmy okazję wspólnie realizować tak duże przedsięwzięcie i razem pomagać dzieciom. Dziękujemy, że razem z nami tak wiele wspaniałych ludzi chce dodawać dzieciom skrzydeł!

Tutaj nie ma przegranych, są tylko wygrani, a zwycięzcami są dzieciaki z Domu Aniołów Stróżów!

– podsumowuje swój dwukrotny udział w Meczu w Spodku Joanna Jędrzejczyk.

Zobacz relację zdjęciową z tego wyjątkowego wydarzenia. Zachęcamy również do obserwowania naszego Facebooka.