28.04.2022

Ach, cóż to było za wydarzenie… 3 intensywne dni, 15 tysięcy uczestników, 1000 panelistów i 150 sesji, ponad 150 przedstawicieli mediów – tak w liczbach wyglądała tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którego po raz kolejny Dom Aniołów Stróżów był partnerem społecznym.

Panowie w garniturach skakali na skakance, a panie w garsonkach grały w kapsle… Tak wyglądała tegoroczna akcja Aniołów na Kongresie, miejscu, w którym łączymy świat ludzi biznesu z pomaganiem dzieciom. W ramach tegorocznej akcji „Podwórko Dziecięcych Marzeń” zapraszaliśmy samorządowców, biznesmenów i dziennikarzy do udziału w zbiórce na pomoc dzieciom – każda aktywność na stoisku pozwoliła przekazać 100 zł od naszych partnerów na wsparcie podopiecznych Domu Aniołów Stróżów.

O mądrym i odpowiedzialnym pomaganiu, współpracy z biznesem i społecznej odpowiedzialności opowiadaliśmy nie tylko na stoisku, ale także na scenie. Monika Bajka, Prezes naszego Stowarzyszenia, była panelistką debaty „Odpowiedzialność i etyka w biznesie”. Na pytanie o dobre praktyki w relacji biznes – NGO odpowiedziała:

Najlepiej współpracuje nam się z firmami, które budują partnerskie relacje z organizacjami pozarządowymi w rozwiązywaniu problemów społecznych. Wierzymy w to, że partnerstwo jest drogą do zmiany. Organizacje pozarządowe, biznes, samorząd, media – tylko razem możemy zmienić świat na lepszy. Dzisiaj – w obliczu wojny w Ukrainie – mówiąc o odpowiedzialnym i mądrym pomaganiu, szczególnie ważna jest tez idea równoległej pomocy. Dbania o to, by nasza pomoc trafiała zarówno do osób uciekających przed wojną, jak i do tych, którymi opiekowaliśmy się w naszych organizacjach wcześniej. Twórzmy wspólnotę, a nie osobne formy pomocy dla dzieci polskich i dla dzieci ukraińskich. Jedna społeczność to droga do sukcesu i szansa na minimalizowanie zagrożenia antagonizmami.

Z całego serca dziękujemy wszystkim Gościom za liczny udział w panelu i odwiedziny na naszym stoisku – śląskim podwórku, na którym mogliśmy wyruszyć w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa jednocześnie pomagając dzieciom z trudnych i biednych rodzin. Cieszymy się, że na Europejskim Kongresie Gospodarczym mocno wybrzmiał głos organizacji pozarządowych i wagi społecznej odpowiedzialności.

Tutaj możesz zobaczyć fotorelację z wydarzenia.

  • Partnerzy Główni: TAURON Polska Energia i Stalexport Autostrada Małopolska
  • Partnerzy: Grupa PTWP, MgM Studio Reklamy, Baromedical Katowice, Poszetka.com i Imago Public Relations