11.09.2023

Z czym kojarzy się nam dom? Gdzie czujemy się jak w domu? Czym jest bezpieczne schronienie? Zadawaliśmy sobie te pytania i zastanawialiśmy się nad odpowiedziami razem z dziećmi, przy okazji wspólnie budując domek z drewnianych patyczków. Okazało się, że szczególnie ważne jest przygotowanie dobrego fundamentu, by dom miał stabilną podstawę i się nie zawalił.

Podobnie jest w życiu, dlatego w Domu Aniołów Stróżów dbamy, by każde dziecko otrzymało dobrą bazę, która pozwoli mu rosnąć i z odwagą patrzeć w przyszłość.

7-letni Julek jest jednym z podopiecznych Domu Aniołów Stróżów w Sosnowcu Juliuszu, który codziennie po szkole przychodzi tu i bezpiecznie spędza resztę dnia. Czasem pojawia się radosny po udanym dniu, najczęściej jednak jest smutny i zamknięty w sobie. W naszej placówce znajduje swój drugi Dom, gdzie zawsze ktoś na niego czeka.

Jednak obecnie nie możemy w pełni dać Julkowi i 100 dzieciom tego, czego potrzebują. Nasz Dom w Sosnowcu – Juliuszu wymaga remontu…

Zniszczone przez wiele lat użytkowania szafki i miejsce do zabawy, dziury w ścianach i drzwiach,  mała i niedostatecznie wyposażona kuchnia czy brak prysznica w łazience to realny problem, z którym wraz z dziećmi, borykamy się każdego dnia. Nie jesteśmy w stanie wykonać tego zadania bez pomocy darczyńców…

Pomóż spełnić marzenia dzieci: wyremontować kuchnię, załatać dziury w ścianach, wymalować cały Dom, a co najważniejsze stworzyć łazienkę z prawdziwego zdarzenia – z prysznicem, z którego dzieci będą mogły korzystać każdego dnia! Przekaż darowiznę.