20.05.2024

Czas się pochwalić najnowszymi studentami Programu Talentowego. To nasi przyszli wychowawcy 🙂

Jedna z tych osób jest już u nas zatrudniona jako Asystent Wychowawcy Grupy Przedszkolnej i zgodziła się niebawem zostać Wychowawczynią Grupy Szkolnej Młodszej! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czym jest Program Talentowy? Polega on na rozwoju wolontariuszy oraz praktykantów, którzy myślą długoterminowo o działaniu w Domu Aniołów Stróżów. Co ciekawe w dowolnej formie, również na podstawie umowy o pracę.  Nasza Akademia przewiduje:

  • Półroczne prowadzenie coachingowe,
  • Szkolenia indywidualne,
  • Samodzielną pracę z dziećmi oraz tworzenie scenariuszy zajęciowych.

Obecna tura zaczęła się początkiem 2024 roku. Bierze w niej udział czwórka studentów psychologii: Agata Ciesielska, Bartosz Grabski, Angelika Kotala, Magdalena Ludwik. Jak podsumowują pierwsze miesiące wspólnych działań?

Agata:

Program Talentowy skłania do rozwoju, robienia więcej. Jest o tyle ciekawy, że jego realizacja może być bardzo różnorodna – bo i potrzeby są różnorodne. W moim przypadku jest to urozmaicanie zajęć, staram się, aby wspierały mnie pod względem sensorycznym i miały przestrzeń na wzajemne interakcje między dziećmi. Okazuje się, że to też czas na wygadanie się, ponarzekanie, pochwalenie, bo jak wiadomo, przy wspólnej pracy chętniej się rozmawia.

Bartosz:

Cieszę się, że Dom Aniołów Stróżów to miejsce, gdzie każdy ma możliwość rozwoju, także wolontariusze. Po ponad roku wolontariatu otrzymałem zaproszenie do Programu Talentowego. Doświadczenie i głębsze poznanie specyfiki pracy wychowawców, uczestnictwo w tym Programie, pozwolą mi lepiej pracować z naszymi podopiecznymi i całym zespołem.

Angelika:

Dotychczas, realizując Program Talentowy, udało mi się przeprowadzić kilka zajęć psychoedukacyjnych dla dzieci. Program ten umożliwił mi sprawdzenie swoich umiejętności w obszarze, w którym chcę podjąć swoją drogę zawodową. Zajęcia były interaktywne, dały mi dużo radości i satysfakcji. Nawiązałam bliższe relacje z dzieciakami i mam nadzieję, że nauczyłam je czegoś wartościowego.

Magdalena:

Moja rola w Klubie Młodzieżowym przynosi mi refleksje nie tylko o potrzebach młodych ludzi, ale także sprawia, że odkrywam w sobie zasoby jako opiekun. Program Talentowy, który jest elastycznie dopasowany do moich potrzeb i możliwości, daje mi optymalne warunki do rozwijania w sobie umiejętności pracy z młodzieżą, a także pozwala sprawdzić się w innych rolach, np. podczas różnych eventów.

Zobacz zdjęcia z naszego ostatniego, wspólnego spotkania.

 

Projekt Akademii prowadzimy w ramach Anielskiego Wolontariatu, finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030. Więcej o projekcie Wolontariatu można przeczytać tutaj.