20.08.2021

Jednym z elementów projektu „Wspólny czas z Aniołami”, który możemy realizować dzięki wsparciu finansowemu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest program Młodzi wolontariusze – pokazujemy podopiecznym programu piękno i sens wolontariatu. To najłatwiejszy, a przy tym jakże szlachetny sposób, by produktywnie okazywać wsparcie tam, gdzie jest ono potrzebne, czerpiąc jednocześnie radość i satysfakcję z dzielenia się swoim sercem z innymi.

W grupie raźniej i efektywniej – w myśl tej zasady nasza Aniołowa młodzież zajęła się podwórkiem aniołowym, które upiększyli poprzez posadzenie świeżych kwiatów, a także przez prace porządkowe.

Kolejną inicjatywą – w ramach programu Ekologiczny Ogród – było włączenie się podopiecznych we wcielanie w życie projektu powstania ogrodu ekologicznego na terenie podwórka Domu Aniołów Stróżów w Katowicach – Załężu. Pierwszy etap działań stanowiły prace porządkowe: koszenie trawy, przycinanie drzew i krzewów. Następnie uczestnicy projektu przygotowali drewniane skrzynie w których posadzili zioła m.in. miętę, rozmaryn, czosnek, bazylię. Obecnie ich zadaniem jest dbanie o rośliny, a także bieżące dbanie o ogród.

Zdjęcia z tych aktywności można zobaczyć tutaj.

Zajęcia zorganizowane były w ramach projektu „Wspólny czas z Aniołami” realizowanym przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – „Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022”.