17.11.2023

Aniołowi wolontariusze lecą jak na skrzydłach, kiedy tylko potrzebna jest pomoc. Biorą udział w wyjściach i wycieczkach, wspierają nas w organizacji wielu przedsięwzięć, prowadzą razem z wychowawcami działania edukacyjne i kulturalno-sportowe. W grudniu z pewnością spotkacie wielu z nas na świątecznych wydarzeniach, które organizujemy, by podarować dzieciom prawdziwe święta w Domu Aniołów Stróżów.

Aby jeszcze lepiej organizować zadania wolontariuszy, Angelika, Koordynatorka Anielskiego Wolontariatu, wzięła udział w Szkole Dobrego Wolontariatu. Przez cały tydzień uczyła się, jak jeszcze lepiej porozumiewać się z zespołem, układać pracę i zadania wolontariuszy, dopasowywać style komunikacji do potrzeb różnych osób.

Był również czas na integrację i wymianę doświadczeń z koordynatorami wolontariatu z innych miast oraz organizacji 🙂 Zobacz foto wspomnienia Angeliki.

Udział w szkoleniu jest możliwy dzięki realizacji projektu „Anielski wolontariat”, sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2023″. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.