02.03.2022

Działamy razem 💙💛

Pod naszymi skrzydłami są już rodziny pochodzenia ukraińskiego, ale wiemy, że w najbliższych tygodniach będzie ich dużo więcej. Na Śląsku i w Zagłębiu zamieszkają kolejne dzieci, które będą potrzebować wsparcia. Musimy być na to gotowi, dlatego już dzisiaj planujemy konkretne działania.

Przyłączyliśmy się także do inicjatywy #KatowicedlaUkrainy organizowanej przez Miasto Katowice. Udzielimy pomocy psychologicznej i pedagogicznej dla dzieci przybywających na Śląsk. Podzieliliśmy się także tym, co mamy, czyli darami, które trafiły do nas od ludzi dobrej woli. Do punktu w Katowicach zawieźliśmy m.in. mydła, szampony, szczoteczki i pasty do zębów, naczynia jednorazowe, kaszki dla dzieci, makarony i koce. Niech służą tym, którzy dziś są w jeszcze większej potrzebie.

Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy – sprawdź szczegóły działań na rzecz wsparcia Ukrainy w Katowicach pod linkiem. Prosimy także o pamięć o podopiecznych Domu Aniołów Stróżów w czasie rozliczania 1% podatku – KRS 0000009221. Razem możemy nieść dobro!