15.04.2024

Kasia się okalecza, bo ze względu na swoją trudną sytuację w domu, codziennie jest hejtowana i wyśmiewana przez koleżanki i kolegów.

Jest bardzo nieśmiała, nie ma ładnych ubrań i drogich zabawek. Wychowuje ją babcia, która bardzo Kasię kocha, ale nie może zapewnić jej takiego dzieciństwa, jakie mają koleżanki i koledzy z klasy. Dziewczynka czuje się osamotniona, bo wśród rówieśników nie ma nikogo, kto by się chciał z nią zaprzyjaźnić. Czuje się przytłoczona, brakuje jej bliskości.

W szkole wszyscy się z niej naśmiewają z powodu jej wyglądu i zamknięcia w sobie. Kasia jest nieufna względem otoczenia i czuje, że nie ma nikogo, komu mogłaby się zwierzyć. Babci wstydzi się powiedzieć o swoich problemach…

Przed światem ucieka do Sieci, szukając nowych przepisów, bo pasją Kasi i jej babci jest pieczenie ciast. Ale Sieć to także niebezpieczeństwo i hejt, którego codziennie doświadcza w mediach społecznościowych.

Dziś dziewczynka się okalecza i potrzebuje pilnej pomocy, a przede wszystkim zapewnienia, że jest w pełni bezpieczna i zawsze zostanie wysłuchana. Marzy, by znaleźć prawdziwą przyjaciółkę, z którą będą mogły piec babeczki.

Kasia jest jednym z 600 podopiecznych Domu Aniołów Stróżów – a każdy z nich ma swoją, często bardzo trudną historię. Przekaż 1,5% podatku Aniołom w swoim rozliczeniu PIT i pokoloruj świat Kasi i innych dzieci na nowo. Nasz KRS łatwo zapamiętać: 0000009221.