04.03.2022

Co może czuć dziecko, które z powodu wojny musiało opuścić swój kraj? Jakiej pomocy może od nas potrzebować i co możemy mu dać? To trudne tematy, które poruszyliśmy podczas zajęć w Domu Aniołów Stróżów w Sosnowcu. Tutaj łezki stanęły nam w oczach, gdy dzieci wpadły na to, że nie tylko rzeczy materialne, ale też czułość i ciepło .

Uczyliśmy się też jak okazać empatię osobom w trudnej sytuacji. Zajęcia te pomogły nam przygotować się na przybycie naszych gości z Ukrainy – rodzeństwa 8 i 15-latka, którzy od 2 dni mieszkają w Sosnowcu. Bardzo się cieszymy, że do nas dołączą i mamy nadzieję, że poczują się z nami dobrze i bezpiecznie.

W międzyczasie dołączył do nas Dawid – już w czasie pierwszej wizyty w naszej placówce w Chorzowie Batorym szybko nawiązał kontakt z grupą podopiecznych Domu Aniołów Stróżów i… okazał się mistrzem w grze Baba Jaga patrzy!

Wielkie podziękowania za przyjęcie na zajęcia Dawida z Ukrainy. Nie chciał kończyć zabawy i wracać do domu, a rodzice są bardzo wdzięczni za pomoc!

– takie wiadomości sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi i dumni z naszej pracy w Domu Aniołów Stróżów.