26.11.2023

Jak działają nasze płuca? Z czego się składają i w jaki sposób działają? Co zrobić, by im nie zaszkodzić? Dzięki warsztatom z wykorzystaniem plastycznego prototypu płuc, nasi podopieczni z Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie – Batorym mogli wiele usłyszeć o tym, jak funkcjonują nasze płuca, a następnie wykorzystać wiedzę w praktyce.

Skupiliśmy również swoją uwagę na chorobach płuc. Używając prototypu płuc wraz z rurkami i woreczkami śniadaniowymi omówiliśmy szkodliwe skutki dymu papierosowego dla zdrowia płuc. Zrobiliśmy mini eksperyment, żeby zobrazować jak wygląda chore płuco.

Zobacz zdjęcia.

Takie zajęcia profilaktyczne prowadzimy dzięki dofinansowaniu chorzowskiej Placówki przez Miasto Chorzów. Podzielone są one na 3 cykle tematyczne dotyczące różnych uzależnień, a ich celem jest nie tylko przekazywanie dzieciom wiedzy, ale także wyłanianie i wzmacnianie mocnych stron podopiecznych.

Zajęcia i wyjścia zorganizowane zostały w ramach projektu „Klub Rozwoju Dzieci i Młodzieży” – jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych przez Miasto Chorzów. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.