11.04.2024

Raz, dwa trzy… A co czujesz Ty? Dzięki zajęciom sensorycznym łatwiej budować porozumienia na linii głowa – serce, czyli wzmacniać świadomość emocji, umiejętność radzenia sobie ze stresem i odporność psychiczną. Takie zajęcia prowadzimy szczególnie dla tych dzieci, które mierzą się z trudnościami w rozwoju emocjonalnym i społecznym. Zdarza się, że poczucie osamotnienia i niezrozumienia towarzyszą im od bardzo wczesnego dzieciństwa.

Przekazując 1,5% podatku – KRS 0000009221 – wspierasz organizację specjalistycznych zajęć i form wsparcia dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów.

Dlaczego zajęcia sensoryczne są tak ważne? Bo pomagają w stymulowaniu wszystkich zmysłów dziecka, co wspomaga rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny. Dzieci uczą się lepiej rozpoznawać i interpretować bodźce sensoryczne, co może pomóc im w radzeniu sobie z nadmiarem wrażeń lub nietypowymi reakcjami na bodźce. Zajęcia sensoryczne rozwijają umiejętności motoryczne, koordynację i percepcję przestrzenną, a także wspierają kreatywność i eksplorację świata.

W ostatnim czasie w placówce wsparcia dziennego w formie opiekuńczej z elementami pracy ulicznej w Domu Aniołów Stróżów w Sosnowcu – Juliuszu zbudowaliśmy sensoryczny tor z wykorzystaniem dostępnych powszechnie materiałów, dając dzieciom możliwość eksperymentowania z różnymi teksturami i kształtami, stymulując jednocześnie koordynację ruchową.

Zadanie jest współfinansowane ze środków gminy Sosnowiec, w ramach projektu, o którym więcej możesz przeczytać tutaj.