22.11.2023

W ostatnim czasie nasi podopieczni z Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie – Batorym odwiedzili wiele ciekawych i wyzwalających kreatywność miejsc w ramach programu psychoprofilaktycznego.

Dzieci świetnie się bawiły w Parku Trampolin oraz we Wrotkarni w Katowicach. Nie brakowało śmiechu, zabawy i… samych miękkich upadków 🙂 A na koniec także poczęstunku, by uzupełnić zapasy energii po wyczerpującej, wspólnej zabawie.

Każde takie wyjście czy wycieczka poza dzielnicę, w której na co dzień wychowują się nasi podopieczni, pokazuje im, jak można spędzić konstruktywnie czas i poszerzają dzieciom horyzonty. Dzięki „Kolorowemu światu”, czyli cyklowi wyjść kulturalno – sportowych oraz wycieczek edukacyjnych nie tylko pobudzamy ciekawość świata u dzieci i ciekawie spędzamy wspólne chwile, ale również uczymy je norm i zasad społecznych, zachowania w grupie i miejscu publicznym w ramach tzw. treningu umiejętności społecznych.

Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy.

– Janusz Korczak, wielki Przyjaciel dzieci

Zajęcia i wyjścia zorganizowane zostały w ramach projektu „Klub Rozwoju Dzieci i Młodzieży” – jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych przez Miasto Chorzów. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.