24.04.2024

Oczy dzieci są jak okna do ich świata – przez nie odkrywają kolory, kształty i emocje. Dlatego dbanie o zdrowie wzroku to nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim prawidłowego rozwoju dzieci.

Niedawno odwiedziliśmy z podopiecznymi gabinet okulistyczny, by wykonać badania wzroku i dobrać właściwe okulary korekcyjne. Za konsultację lekarską i życzliwość dziękujemy dr n.med. Dominice Janiszewskiej – Bil oraz zespołowi okulistów i optometrystów Vision–Med. Dzięki takim gestom możemy zapewnić dzieciom szansę na rozwój i szczęśliwe dzieciństwo. Serdecznie dziękujemy!

Dom Aniołów Stróżów już od 30 lat pomaga samotnym, zagubionym i potrzebującym dzieciom ze Śląska i Zagłębia. Obecnie ponad 600 jest pod naszą opieką, otrzymując codzienne wsparcie, ciepły posiłek, pomoc w nauce, rozmowę, szansę na adaptację w grupie rówieśniczej, naukę odpowiedzialności i samodzielności.

W Domu Aniołów Stróżów stawiamy również na – w miarę możliwości regularną – pomoc lekarską, w tym wizyty u lekarzy specjalistów. Poza badaniem wzroku, dzieci korzystają z opieki psychologicznej i pediatrycznej, wsparcia logopedów, neurologa, stomatologów i innych lekarzy adekwatnie do indywidualnej sytuacji. To niezwykle ważne, by problemy zdrowotne były diagnozowane i leczone jak najszybciej, zwłaszcza w przypadku dzieci, które nie zawsze potrafią wyrazić, co im dolega. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy 360 takich wizyt, ale wiemy, że to nadal kropla w morzu potrzeb.

Ty także możesz pomóc przekazując swój 1,5% podatku na codzienną opiekę i specjalistyczną pomoc dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Wpisz KRS 0000009221 w swoim rozliczeniu PIT i daj dzieciom szansę na równy start w dorosłość.