14.10.2021

W dniu Edukacji Narodowej, w ramach Placówki wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej i projektowi finansowanemu z Urząd Miasta Chorzów, zorganizowaliśmy Anielski Festyn. Wydarzenie to odbyło się w środowisku lokalnym dzieci, a w jego organizację włączyli się zarówno nasi podopieczni jak i ich rodzice.

Specjalnymi gośćmi na naszym festynie była policja wraz z Panem Dzielnicowym, która umożliwiła dzieciom obejrzenie wozu policyjnego oraz Straż Miejska, dzięki której możliwe było wzięcie udziału w ścieżce edukacyjnej. Oprócz tego na stanowiskach można było zjeść coś pysznego, wykazać się artystycznie poprzez malowanie na folii, złożyć balonowe zwierzątko. Piknik miał też wymiar edukacyjny. Do dyspozycji dzieci była gra, w której, aby przejść dalej uczestnicy musieli udzielić poprawnej odpowiedzi z wiedzy ogólnej. Na konkretne godziny odbywały się również pokazy eksperymentów.

W całym wydarzeniu wzięło udział prawie 50 osób! Dla nas był to wyjątkowy i bardzo pozytywny dzień. Cudownie jest spędzić razem czas, zintegrować się ale też móc coś razem zorganizować i pokazać dzieciom, że mogą naprawdę wiele.